Микола Катеренчук: «Одним із пріоритетів діяльності обласної влади є розвиток промисловості на території Хмельниччини»

П'ятниця, 20 липня 2012, 22:45
Друк

k-p_krypnaВ сучасних умовах, що характеризуються політичною та економічною нестабільністю, діяльність українських підприємств може бути ускладнена різними кризовими ситуаціями, які в подальшому призводять до неплатоспроможності або банкрутства, і як наслідок втрати робочих місць і збільшення соціальної напруженості в суспільстві. Проблема банкрутства суб'єктів господарювання в Україні з кожним роком стає все більш актуальною.

З метою визначення перспектив щодо подальшого функціонування та погашення заборгованості із виплати заробітної плати на промислових підприємствах-банкрутах, була проведена нарада під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Миколи Катеренчука. У роботі засідання взяли участь заступники голів райдержадміністрацій та міських (міст обласного значення) голів, начальники галузевих управлінь облдержадміністрації, керівники підприємств-банкрутів, арбітражні керуючі.

Розпочинаючи засідання, Микола Катеренчук підкреслив, що обласна влада безумовно зацікавлена у розвитку промисловості на території Хмельниччини. І кожне підприємство, яке простоює, - це економічна диверсія як для економіки області, так і для країни в цілому. Адже це не тільки робочі місця, а й вирішення цілого ряду соціальних проблем, які виникають. А питання погашення заборгованості із заробітної плати залишається особливо актуальним на сьогоднішній день, так як за цим стоять перш за все люди або цілі сім’ї, які не мають залишатися поза увагою.

В ході наради заступник начальника Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Олег Гуменний надав детальну інформацію щодо обстеження підприємств банкрутів та економічно – активних підприємств, які мають заборгованість із заробітної плати.

За моніторинговими даними станом на 1 липня 2012 року заборгованість становить 17 229,0 тис. грн. У структурі боргу заборгованість на економічно активних підприємствах становить 6 117,7 тис. грн., підприємствах – банкрутах – 9 346,0 тис. грн. та економічно неактивних підприємствах – 1 765,3 тис. грн. Із загальної суми заборгованості на промислові підприємства припадає 9,2 млн. грн. За промисловими підприємствами банкрутами рахується сума заборгованості 6 508,4 тис. грн. або 70,0% від загальної суми підприємств банкрутів по області.

Головним управлінням промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації було обстежено ЗАТ «Полонський фарфор», ВАТ «Понінківський картонно-паперовий комбінат» м.Полонне, ВАТ «Пульсар», ВАТ «Шепетівський завод культиваторів», ПрАТ «Шепетівський ДОК» м.Шепетівка, ЗАТ «Славутська суконна фабрика» м.Славута, ДП «Романінський цегельний завод» (Славутський район), ДП НТК «Завод точної механіки», ПАТ «Кам’янець-Подільський завод «Електрон», ТОВ «Приладобудівний завод» м. Кам’янець-Подільський.

Окремо заслухали представників кожного підприємства-боржника, які поділилися своїми баченнями щодо заходів, спрямованих на погашення зарплатних боргів і відродження роботи підприємства.

На завершення заступник голови облдержадміністрації додав, що сьогодні промисловість є стратегічним напрямком в економічному розвитку нашої області. «В нас одна мета: підприємства повинні працювати, виробляти продукцію і платити податки до обласного та державного бюджетів. І тільки разом, об’єднавши зусилля, ми зможемо досягти позитивних зрушень в області.» - сказав він.


офіційний сайт Хмельницької ОДА