Представники національних меншин проживають у злагоді та порозумінні у рідному місті Шепетівці

П'ятниця, 08 листопада 2013, 20:07
Друк

1_023Так склалось історично, що Україна сформувалась як поліетнічна держава. І сьогодні різні народи проживаюсь мирно на українській землі. Завдяки толерантному ставленню один до одного на території міста Шепетівки у злагоді проживають росіяни, поляки, євреї, вірмени та інші народи світу. А для задоволення своїх суспільних потреб вони об’єднуються у громадські організації. Так, у місті діє Шепетівське міське вірменське культурно-просвітницьке товариство «Алашкерт», єврейське культурно-освітнє товариство «ТІКВА» та Шепетівський осередок Спілки поляків України.

Міська влада спрямовує свою діяльність на виконання завдань та доручень Президента України Віктора Януковича щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння. Таким чином, у закладах освіти і культури міста популяризується світова культурна спадщина, пропагується толерантне ставлення до вільного віросповідання та національної приналежності.

У приміщенні синагоги міста завдяки старанням Розалії Фрейліхман діє міський осередок Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт». Діяльність соціальних програм у першу чергу спрямована на допомогу малозахищеним групам єврейського населення, значну кількість серед них становлять люди, що пережили Холокост, які не мають рідних і самотні. Це люди, які мають проблеми зі здоров'ям, психологічні проблеми. За добросовісну та сумлінну працю, особистий внесок у розвиток соціальної сфери міста Розалію Зюнівну нагороджено Почесною грамотою міської ради. Перший заступник міського голови Олександр Діхтярук, вітаючи соціальних працівників, висловив слова глибокої вдячності за їх нелегку роботу, терпіння та добре серце.

У загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4 учні вивчають польську мову. Відомою у місті є діяльність осередку Спілки поляків України, в а межах міжнаціональної дружби творчі колективи із Шепетівки виступають у Польщі, а польські - в Шепетівці. Так, цьогоріч на день міста у святковому концерті взяв участь польський фольклорний ансамбль «Живчанє», який став своєрідною родзинкою свята.

1_212gr_10.10.12_polyaki