Майбутнє належить профілактичній медицині

Вівторок, 24 грудня 2013, 22:50
Друк

DSC_0250_1Галузі охорони здоров’я в області ось уже більше трьох років приділяється велика увага, адже влада краю визначила її пріоритетною у своїй роботі. «Турбота про здоров’я кожного громадянина, забезпечення рівного й справедливого доступу всіх громадян до медичних послуг належної якості – це головна мета реформи медичного обслуговування, яка проводиться сьогодні в державі. І ми впевнено йдемо до цієї мети», - на цьому наголосив голова облдержадміністрації Василь Ядуха під час наради, де підбили підсумки реалізації регіонального проекту «Народний медогляд» за 2013 рік та визначили завдання на рік наступний.

Василь Ядуха особливо наголосив, що принципово важливим є те, щоб реформу проводили справжні фахівці, аби вона знаходила логічне продовження не лише в думках, а в конкретних справах в кожному лікувальному закладі. Звичайно, досягти бажаного результату миттєво неможливо. Тому, в області наявними ресурсами і засобами робиться усе необхідне, аби наближати медичну допомогу до кожного жителя нашої області, незалежно від місця проживання. Саме для цього покликаний ініційований обласною державною адміністрацією проект «Народний медогляд». «Нині політика держави спрямована на підвищення соціальних стандартів. За ініціативи Президента України Віктора Януковича разом з реформою медичної сфери проводяться заходи безпосередньо спрямовані на поліпшення якості медичного обслуговування та його доступності найбільш вразливим верствам населення», - сказав очільник краю. Серед конкретних заходів він назвав наступні: забезпечення підрозділів екстреної медичної допомоги медикаментами і виробами медичного призначення, паливно-мастильними матеріалами; відкриття обласного перинатального центру, який за оснащенням відповідає найсучаснішим європейським стандартам; запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою; реабілітація та забезпечення технічними засобами дітей з особливими потребами.

По пріоритетність галузі охорони здоров’я в області говорять факти і цифри. Так, за словами Василя Ядухи, впродовж 2010-2013 років на закупівлю лікарських засобів та виробів медичного призначення спрямовано більше 86 мільйонів гривень. Спрямовані кошти дали можливість забезпечити пільгові категорії населення медикаментами та виробами медичного призначення. На придбання медикаментів для забезпечення швидкої медичної допомоги закуплено лікарських засобів у 2012-2013 роках на суму близько 15 млн.грн. Також у поточному році для служби екстреної медичної допомоги закуплено кардіокомплекс, в складі якого є 25 ЕКГ-апаратів для усіх територій. З початку реалізації проекту з відшкодування вартості лікарських засобів для осіб з гіпертонічною хворобою з 2012 року більше 186 тисяч хворих почали постійне лікування, відшкодовано уже понад 5 млн. грн.. Конкретних кроків влади у напрямку осучаснення медицини і наближення медичних послуг до кожного мешканця нашого краю можна перелічувати довго. «Зроблено багато - капітально відремонтовано та реконструйовано відділення у районних лікарнях, значно оновлено обладнання, та насправді потрібно зробити в десятки, а то й сотні разів більше. Ми вкладаємо значні кошти в поліпшення лікувального процесу та вирішення соціальних проблем жителів області. Однак, перед нами стоїть завдання змістити акцент розвитку системи охорони здоров’я на профілактичний напрямок. Саме профілактична медицина нині покладена в основу систем охорони здоров’я найрозвиненіших країн світу, а інвестиції в цей напрям визнано найефективнішими серед усіх вкладень в індустрію здоров’я», - підкреслив Василь Ядуха. Він наголосив на необхідності активізувати роботу з продовження реалізації проекту «Народний медогляд», залучити до цього процесу не тільки медичних працівників, а і всіх роботодавців, керівників органів місцевого самоврядування, зокрема голів сільських рад, і охопити якомога більшу кількість жителів нашої області якісними медичними оглядами. Саме такі заходи, переконаний голова адміністрації, найближчим часом дадуть позитивний результат в поліпшенні стану здоров’я населення Хмельниччини. «Для нас важливо і надалі працювати над якісними показниками в охороні здоров’я. Медицина, як і влада, має йти до людей. Велика увага – боротьбі з туберкульозом, зниженню материнської та малюкової смертності, ранньому виявленню хвороб, пропаганді здорового способу життя», - зауважив Василь Ядуха.

Про підсумки проведення «Народного медогляду» в Хмельницькій області у 2013 році та завдання на 2014 рік» інформувала Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Наталія Свестун. Вона зазначила, що відповідно до наказу Департаменту охорони здоров’я «Про впровадження в області проекту «Народний медогляд», яким зобов’язано активізувати роботу щодо масових медичних оглядів населення, залучені лікарі-спеціалісти, матеріальні ресурси, збільшено виїзди, зокрема в сільські населені пункти. Як наслідок, комплексними оглядами охоплено 572 660 осіб, що становить 43,7% усього населення області.

Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для осіб з гіпертонічною хворобою в Хмельницькій області розповів Віктор Васильківський, начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги населення, головний терапевт ДОЗ Хмельницької ОДА. Віра Руда, головний лікар обласної дитячої лікарні розкрила тему «Роль обласної дитячої лікарні в проведені «Народного медогляду» та наближенні спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню області». Про позитивні результати «Народного медогляду» в Славутському районі інформував Олег Гаврилюк, головний лікар Славутського районного центру ПМСД. Володимир Онуфрійчук, головний лікар Деражнянської ЦРЛ у своєму виступі відзначив роль закладів охорони здоров’я вторинного рівня в проведені комплексних профілактичних оглядів населення.

О. Долінська

Прес-служба Хмельницької ОДА