Влада та громада об'єднує зусилля у попередженні та лікуванні алкогольної залежності

Середа, 22 квітня 2015, 10:39
Друк

4021 квітня з метою започаткування на теренах Шепетівки руху «За тверезість життя» на базі арт-клубу «Третій сектор», у приміщенні музею імені Миколи Островського, відбувся круглий стіл. Організаторами заходу виступили виконавчий комітет міської ради, релігійна громада греко-католицької церкви Святих мучеників Бориса і Гліба, молодіжна громадська організація «КЕДР».

На зустрічі були присутні керуючий справами виконавчого комітету Галина Островська, терапевт узалежнень Роман Прочко, голова руху «За тверезість життя» в Тернопільській архієпархії отець Василь Сліпчук, настоятель церкви Святих мучеників Бориса та Гліба УГКЦ отець Василь Боднар, лікарі, заступники з виховної роботи загальноосвітніх шкіл міста, медичного училища, Шепетівського технікуму, професійного ліцею, керівники та представники відділів виконавчого комітету, члени Громадської та Молодіжної рад Шепетівки, громадськість.

Захід був проведений з метою об'єднання зусиль громадськості та влади для пропаганди здорового способу життя, спрямування дій фахівців та представників інститутів громадянського суспільства у попередженні виникнення алкогольної залежності, її лікуванні. В цілому круглий стіл носив інформаційний характер та мав за ціль надати знання про виникнення і перебіг хвороби алкоголізму, про методи надання допомоги алкозалежним і членам їхніх родин на шляху до тверезого способу життя, тощо.

Рух «За тверезість життя» був започаткований іще у ХІХ столітті на теренах західної України і почав відроджуватися лише у 2006 році. Тоді Українська греко-католицька церква стала організовувати по Західній Україні місії тверезості, тобто виїзди у найвіддаленіші куточки для зустрічей із представниками виконавчої влади та активом міста, села, проводила інтерактивні тренінги для підлітків у навчальних закладах, організовувала лікування залежних від алкоголю, започаткувала «Золоту книгу тверезості», надавала індивідуальні консультації алкозалежним та їх родинам.

Таким чином у ході реалізації руху «За тверезість життя» його представники налагоджують співпрацю з державними та громадськими організаціями, установами, а також з іншими релігійними громадами, які працюють у сфері профілактики алкогольної залежності та допомагають залежним від алкоголю та членами їхніх родин.

На зустрічі отець Василь Сліпчук продемонстрував «Золоту книгу тверезості», яку він залишить у Шепетівці. Історія Золотої книги тверезості бере свій початок в ХІХ столітті, коли український народ на теренах сучасної Західної України розпочав боротьбу проти пияцтва. Митрополит Йосиф Сембратович (1821-1900) виступив ініціатором заснування таких книг у греко-католицьких парафіях. Він заохочував віруючих до боротьби з пияцтвом через складення присяги тверезості і засвідчення цього духовного подвигу власноручним записом у книзі. За словами настоятеля церкви Бориса та Гліба УГКЦ отця Василя Боднара ця книга буде знаходитися у храмі і кожен охочий зможе скласти присягу тверезості.

Учасники засідання зійшлися на думці, що алкоголізм – не тільки медична, а, перш за все, соціальна та загальнодержавна проблема. Економічні труднощі, пов'язана з цим соціальна напруга, стреси, різні негаразди родинного характеру, безробіття, втрата моральних цінностей - все це призводить до алкоголізму.

Особливу роль у попередженні та боротьбі з пияцтвом за думку фахівців відіграє сім'я. Адже дуже важливо не показувати особистий негативний приклад, не садити дітей за стіл, якщо планується застілля з алкогольними напоями.

Опісля круглого столу фахівці руху «За тверезість життя» провели в Шепетівській спеціалізованій загальноосвітній школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів зустріч з учнівською, студентською молоддю, представниками учнівського самоврядування, соціальними педагогами та психологами.

На завершення інформаційних заходів у приміщенні греко-католицької церкви Бориса і Гліба відбулося спілкування із шепетівчанами, які страждають залежністю від алкогольних напоїв та їхніми родинами.

Проведення такого роду просвітницьких зустрічей є відповіддю на виклики, що стають перед українським суспільством. Згуртування зусиль представників влади, громадськості та фахівців сподіваємося стане своєчасною допомогою людям на шляху профілактики алкоголізму та повернення хворих до здорового фізичного, психічного та духовного життя.

41