Найвища цінність суспільства — життя і здоров'я людей. Проте з кожним роком зростає кількість чинників, що можуть нести небезпеку і загрожувати життю. Особливої уваги потребують, звичайно ж, діти.
Проведення «Тижня безпеки дитини» має проходити неформально, творчо, з позицій дієвого підходу. Це дає змогу забезпечити умови для збагачення досвіду дітей щодо безпечної поведінки.
Перший день «Тижня безпеки дитини» у ДНЗ слід розпочати зі святкових зборів, на які запрошуються батьки, шефи, спонсори. Під час святкової лінійки проводиться парад груп-учасників у святковій формі з атрибутами здорового способу та безпеки життя. Це яскраве дійство надовго запам'ятається дітям.
Заходи які проводяться у навчальних закладах пов'язані з евакуацією дітей та працівників з приміщень дошкільного закладу при виникненні надзвичайних ситуацій, практично відпрацьовується порядок дій за сигналами «Тривога» за сценарієм:
- отримання начальником цивільного захисту дошкільного закладу інформації про загрозу чи виникнення надзвичайної ситуації від служби цивільного захисту міста (району);
- доведення цієї інформації до працівників;
- підготовка дітей до евакуації;
- приведення в готовність сил та засобів цивільного захисту дії невоєнізованих формувань
- проведення евакуації;
- розміщення дітей після евакуації;
- надання інформації батькам про місцезнаходження дітей.
За результатами проведення «Тижня безпеки дитини» слід створити спеціальний стенд, на якому розмістити перелік заходів, фотоматеріали змагань та найкращі моменти проведення заходів. Наприкінці «Тижня безпеки дитини» доцільно провести по групах бесіди з дітьми і з'ясувати, що сподобалось чи запам'яталося дітям, це допоможе оцінити проведену вихователями роботу з навчання дітей питанням безпеки життєдіяльності.
При проведенні тижня безпеки дитини 24.04.2015 р. в ДНЗ № 6 «Білочка» працівниками НКП м. Шепетівка Ю.Поповичом, А. Шаєнко надана методична допомогу у відпрацюванні практичних заходів при винекнені НС.