Інформація про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи.

Вівторок, 11 жовтня 2011, 22:52
Друк

Згідно Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, зокрема за січень-вересень 2011 року:

-  172 громадяни отримали щомісячну компенсацію за пільгове забезпечення продуктами харчування на суму 289,9 тис. грн. Відповідно до Наказу Міністерства праці та соціальної політики України “Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок ЧК”, на 2011 рік розмір грошової компенсації вартості продуктів харчування для громадян, віднесених до категорії І, ІІ по Хмельницькій області становить: для І категорії – 300,00 грн.; для ІІ категорії – 150,00 грн. щомісячно;

-  14 організаціям, де працюють постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи І, ІІ категорії відшкодовано додаткову відпустку на суму 32,4 тис. грн.;

-  відшкодовано батьківську плату за перебування 25 дітей, постраждалих внаслідок ЧК дитячим дошкільним закладам освіти на суму 13,6 тис грн.., відповідно п. 1 статті 30 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок ЧК”;

- 108 громадянам відшкодована компенсація на оздоровлення згідно ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи” на суму 20,3 тис.грн.

На пільгове медичне забезпечення, а саме безплатне придбання ліків за рецептами лікарів, безплатне зубопротезування за січень - вереснь 2011 року було виділено 15,5 тис. грн., при цьому безкоштовними ліками забезпечено 52 особи на суму 8,2 тис.грн., пільгами по безкоштовному зубопротезуванню скористалось 9 чоловік на суму 7,3 тис. грн..

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2000 року №800 “Про затвердження Положення про організацію оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи забезпечуються путівками на підставі письмової заяви та медичної довідки для отримання путівки (форма 070/у) з обов’язковим зазначенням профілю санаторно-курортного лікування. Заяви та довідки для одержання путівки в наступному році подаються до Головного управління праці та соціального захисту населення   до 15 жовтня поточного року.  

У 2010 році на оздоровлення дорослих громадян було прийнято 23 заяви, при цьому за січень-вересень вже оздоровились 11 громадян в санаторіях “Карпати” Закарпатська обл.., “Маяк”, “Феміда” м. Євпаторія, “Лісова пісня” Волинська обл.., “Чайка”, смт Лазурне; на оздоровлення дітей було прийнято 12 заяв, оздоровилось 8 дітей в санаторіях “Маяк” м. Євпаторія, “Паритет” м. Херсон, “Орізонт”, Одеська обл.., “Дніпровський”, м. Дніпродзержинськ.

Головний спеціаліст відділу грошових

виплат та компенсацій

І. Панасюк