Туберкульоз – небезпека людства

Четвер, 15 грудня 2011, 20:00
Друк

      IMGP9229_640x480Відколи існує людство на нашій планеті, відтоді існує і туберкульоз. Туберкульоз, як відомо, захворювання хронічне. У всьому світі туберкульоз перебігає хвилеподібно, тобто спалахи випадків туберкульозу, то збільшуються, то зменшуються. В Україні туберкульоз щорічно забирає 7,0 – 7,5 тис. життів, що набагато більше, ніж усі інфекційні хвороби разом узяті.

     14 грудня 2011року відбулося засідання міської ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/ СНІДу. На раді були присутні члени ради та запрошенні начальник управління освіти Тихончук Л. І., завідувачі міськими дошкільними навчальними закладами, директор Шепетівської музичної школи Бренцун В. В., лікар – інфекціоніст вузлової лікарні Гордієнко Т.Ю.

       Виступали Зайцева Т.Г., заступник міського голови, Вінницька Т. О., директор     Шепетівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, в.о. головного державного санітарного лікаря Костюк В.В., районний фтизіатр Усенко І.С.

     Обговорено хід виконання профілактичних флюорографічних оглядів серед декретованих контингентів, в тому числі в закладах освіти. Розглянуто питання профілактики туберкульозу, покращення проведення профілактичних флюорографічних оглядів серед населення, особливо серед дошкільних та шкільних закладах міста, заплановані спільні заходи з попередження випадків туберкульозу у дошкільних та шкільних міських закладах.

     Щорічно серед працівників з обов’язкових контингентів виявляються випадки туберкульозу легень. У 2011році захворюваність серед декретованих контингентів склала 1,6 випадки на 10тис. працюючих, а в 2010р. 1,5 на 10тис. працюючих. В області за 9 місяців поточного року захворюваність серед декретованих становить 2,29 випадки на 10тис. працюючих. На даний випадок розроблено та реалізовано епідеміологічні заходи туберкульозного вогнища, як за місцем проживання так і по місцю роботи. Слід застерегти, що при захворюванні де тривало існує бронхо – легеневий синдром необхідно звернутись до лікаря, а при необхідності пройти рентгенобстеження органів грудної клітини.

         Причинами захворювання туберкульозом в Україні є:

1) соціально-економічна криза в країні, що не дозволяє повноцінно фінансувати охорону здоров'я і протитуберкульозні заходи, через що вони не виконуються в повному обсязі;

2) зниження життєвого рівня і незбалансоване, погане харчування населення, що знижує імунітет і підвищує сприйнятність до ТБ.

      Тільки комплексний підхід до проведення протитуберкульозних заходів є запорукою стабілізації та подальшого поліпшення загрозливої епідемічної ситуації.

007_640x480012_640x480013_640x480