Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Міський ЦСССДМ Новини центру АЛКОГОЛЬ – не іграшки!!!

АЛКОГОЛЬ – не іграшки!!!

Про руйнівний вплив алкоголю на здоров’я і життя людини написано чимало. Та сьогодні мало хто будує своє життя на чужих переконаннях. Актуальною залишається проблема алкоголізму. Майже в життя кожної родини увійшла найскладніша проблема – алкогольна залежність. Чимало страждань, смутку та розпачі пережили ті, хто щодня потерпає від наслідків «зеленого змія». Зламані долі жінок, чоловіків та знущання над вразливою психікою невинних дітей –це наслідки алкогольної залежності.

“Викрадач розуму” – так називають алкоголь з давніх часів.

Уживання алкоголю не лише затьмарює розум але й убиває. Тисячі людей щорічно помирають через алкогольне отруєння. Протягом 2010-2011років в Україні смертність безпосередньо пов’язана із зловживанням алкоголем, у розрахунку на 100 тис. осіб зросла удвічі: серед чоловіків – з 26,5 до 53 осіб, а серед жінок – з 5,2 до 11,6. щорічно в нашій країні гине понад 10 тис. осіб

Алкоголь — наркотична отрута, що діє насамперед на нервові клітини кори головного мозку. При цьому значно ослаблюється процес гальмування і відносно переважає процес збудження. Алкоголізм зумовлює стійкі порушення психіки, велике зниження працездатності, швидку стомлюваність, ослаблення пам'яті, деяку безтурботність, брехливість, несталість настрою, дратливість і схильність до конфліктів. На ґрунті алкоголізму бувають запої, розвиваються різні психози—біла гарячка, корсаковський психоз та ін. Алкоголізм призводить до побутових і виробничих травм, аварій на транспорті, злочинів, порушень правил громадської поведінки, руйнування сім'ї.

У жінок алкоголь порушує репродуктивну функцію. Зловживання алкоголем руйнує організм жінки: виснажує нервову й ендокринну системи і зрештою може призвести до безплідності.

Якщо мати під час вагітності вживає алкоголь, ймовірність порушень у розвитку плоду та ризик викидня значно підвищується. Оскільки печінка плоду розвинена недостатньо, вона не в змозі розщеплювати алкоголь у результаті чого він впливає на плід. Коли алкоголь досягає мозку плода, утворення нервових клітин зупиняється, тому мозок росте повільніше і функціонує гірше.

     Діти, що ростуть у родинах алкоголіків, переймають від батьків емоційні і поведінкові недоліки, як і специфічні особливості мислення. Юність цих дітей найчастіше характеризується хаосом, травмами, безладністю мислення, сексуальним та фізичним насильством.

Пияцтво серед неповнолітніх тісно пов'язане з їхньою поведінкою. В основі цього зв'язку лежить сама головна для підлітків небезпека алкоголізму — він різко послабляє самоконтроль. Більшість злочинів неповнолітніх відбувається в нетверезому стані (22% крадіжок особистої власності, 76% хуліганських дій, 61% зґвалтувань, 56,6% розбоїв). Найбільш часто в стані сп'яніння відбуваються насильницькі (агресивні) злочини. Це обумовлено тим, що сп'яніння спричиняє зниження самоконтролю.

     Виділяють кілька типів родин, у яких дитина починає вживати спиртні напої частіше, ніж в інших родинах:

     1) конфліктні родини, коли стосунки між членами родини будуються на сварках, непорозуміннях та неповазі;

     2) родини, що ведуть аморальний, а в більшості випадків антисоціальний спосіб життя, з низьким матеріальним рівнем, санітарною занедбаністю, неорганізованим побутом, а також прикладом зловживання алкоголю.

Важливо для кожного зрозуміти, що залишатись в осторонь даної проблеми неможливо. Необхідно розуміти, що власним прикладом ми формуємо ставлення до алкоголю дітей, які поруч. Дослідження доводять, що в більшості випадках діти вживають алкоголь у власних родинах. А скільки разів їм доводиться спостерігати за пияцтвом батьків за святковим застіллям.

27 січні 2011 року VI сесією Шепетівської міської ради 6 скликання була затверджена міська програма «Здійснення профілактики алкоголізму, тютютнопаління, наркоманії, ВІЛ/СНІДу та інших негативних проявів в дитячому та молодіжному середовищі у м. Шепетівці на 2011-2015 роки».Основними завданнями реалізації даної програми є: 1)посилення діяльності органів влади, підприємств, установ та організацій у справі боротьбі з негативними явищами в дитячому та молодіжному середовищі;

2)формування у молоді відповідального ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, усвідомлення життєвої необхідності у здоровому способі життя;

3) підготовка і впровадження в навчальних закладах програм, навчальних посібників та відеоматеріалів з питань здорового способу життя.

Виконавчим комітетом Шепетівської міської від 17 лютого 2011 року була створена комісія з контролю за продажем алкогольних , слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім. Протягом 2011 року комісією було здійснено 15 рейдів в торгівельних та розважальних закладах міста, складено 11 протоколів на продавців та власників магазинів за правопорушення, всіх притягнуто до адміністративної відповідальності та застосовані штрафні санкції.

Закликаємо всіх жителів міста не залишатися байдужими до проблеми алкоголізму! Проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми, показуйте гідний власний приклад.

                                                     Директор Шепетівського міського ЦСССДМ Т. Вінницька
 

     Споживчий ринок       

      mvs