Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Управління праці та соцзахисту населення Інформація по управлінню МІСЬКА ПРОГРАМА забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів житлового та громадського призначення на 2008 – 2011 роки

МІСЬКА ПРОГРАМА забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів житлового та громадського призначення на 2008 – 2011 роки

І. Загальні положення

 

З метою розв’язання проблем інвалідності у 1991 році прийнято Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні". На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2003 року №  863 "Про затвердження Програми забезпечення безперешкодного доступу  людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення", з метою посилення соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями рішенням дев`ятнадцятої сесії міської ради від 27 жовтня 2004 року № 1 затверджено міську Програму забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів житлового та громадського призначення на 2004-2005 роки.

Через відсутність необхідного фінансування вдалося лише частково вирішити питання забезпечення доступності до місць загального користування особам з обмеженими можливостями у частині:

- створення у процесі формування вулично-шляхової, пішохідної мережі, умов для зручного і безпечного переміщення людей з обмеженими фізичними можливостями;

- забезпечення інвалідів засобами реабілітації та пересування, протезно-ортопедичними виробами;

Указами Президента України від 01.06.05 № 900/2005 "Про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями", від 18.12.07  № 1228/2007 "Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями", постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.07 року № 716 "Про затвердження Державної програми розвитку системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю на період до 2011 року" зобов’язано органи місцевого самоврядування вжити невідкладних заходів для ефективного вирішення питань щодо створення сприятливих умов для людей з інвалідністю, реалізації ними прав на участь в економічній, політичній, соціальній, культурній та інших сферах суспільного життя.

В місті проживає 2398 інваліди всіх категорій, у тому числі 345 інвалідів з дитинства та 237 дітей-інвалідів до 18-ти років, які потребують відповідних соціальних послуг, 237 інвалід війни, 70 інвалідів по зору, 92 інвалідів з вадами слуху.   52 інваліди потребують забезпечення інвалідними візками на 2008 рік.

Протягом 2007 року Шепетівським управлінням праці та соціального захисту населення забезпечено внесення реєстраційних даних по інвалідах та інших категорій населення, які перебувають на обліку по забезпеченню пільговим автотранспортом, технічними та іншими засобами реабілітації до Централізованого банку даних з проблем інвалідності.

Спеціалістами управління праці, лікарями спільно з  спеціалістами Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства згідно графіку здійснюються прийом громадян по замовленню і видачі технічних засобів реабілітації (протезно-ортопедичні вироби та ортопедичне взуття).

70 інваліда відповідно до медичних показників забезпечено засобами реабілітації та пересування.

Розпорядженням міського голови від 15 грудня 2006 року №303 в м. Шепетівка створено комітет забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженеро-транспортної інфраструктури при виконавчому комітеті міської ради.

 

ІІ. Мета та основні завдання Програми

Метою Програми є посилення соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та створення сприятливих умов для їх життєдіяльності.

Досягнення основної мети передбачається за умови:

-                  забезпечення безперешкодного доступу до місць загального користування інвалідів-колясочників;

-                  забезпечення вільного пересування інвалідів з фізичними вадами в житлових та побутових приміщеннях, у громадському транспорті;

 

Основними завданнями Програми є:

 

-        підтримка інвалідів та інших найбільш вразливих верств населення міста у вирішенні матеріально-побутових проблем;

-        забезпечення інвалідів міста засобами реабілітації, пересування, ортопедичним взуттям, слуховими апаратами;

-        створення сприятливих умов для широкого залучення людей з інвалідністю до мистецтва та творчої діяльності;

-        проведення інвентаризації будівель, у першу чергу державних установ, та облаштування їх безбар’єрним доступом  для осіб з особливими потребами;

-        сприяти у зміцненні матеріальної бази та оснащенні закладів, у яких реабілітуються діти-інваліди;

-         забезпечити доступність інвалідам з особливими вадами до пересування у громадському транспорті;

-        забезпечити доступність інвалідів до здобуття вищої освіти.

 

При розробці програми враховувались наступні

обставини:

- доцільність поліпшення організаційно-правового забезпечення, надання фінансової допомоги та підтримки;

- необхідність збереження пріоритетних напрямів соціального захисту, що дозволяють реально підтримувати життєдіяльність найбільш соціально незахищених верств населення.

ІІІ. Фінансове забезпечення Програми

та очікувані результати

 

Виконання Програми забезпечується за рахунок коштів, передбачених у державному та місцевих бюджетах на зазначену мету, а також інших джерел.

Здійснення визначених Програмою заходів сприятиме подальшому формуванню комплексної системи реабілітації та інтеграції інвалідів, що дасть змогу досягти відчутного соціального ефекту – повернення до професійної та громадської діяльності інвалідів, 100-відсоткове забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації та надання комплексу реабілітаційних послуг.

Щорічно при формуванні місцевих бюджетів області планується передбачати, виходячи із фінансових можливостей, цільові кошти для забезпечення виконання заходів міської програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів житлового та громадського призначення на 2008 – 2011 роки.

ІV. Заходи щодо розвитку системи реабілітації

та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями

та розумовою відсталістю

1. Поліпшити інформаційно-методичне забезпечення територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. Визначити та затвердити в межах своїх повноважень перелік обладнання та літератури, що повинні бути в наявності в таких установах, залежно від виду реабілітації, що ними проводиться.

Виконком міської ради, управління праці та соціального захисту

Постійно.

 

2. Забезпечити надання комплексу послуг відповідно до індивідуальної програми реабілітації дітям-інвалідам, які перебувають в центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Виконком міської ради, управління праці та соціального захисту населення

Постійно.

 

V. Створення умов для доступу осіб з обмеженими

фізичними можливостями, психічними захворюваннями

та розумовою відсталістю до всіх видів освітніх послуг

 

1. Продовжити практику проведення у навчальних закладах занять з питань захисту прав осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю, толерантного ставлення до них.

Виконком міської ради, відділ освіти,

Постійно.

2. Визначити потребу населення та забезпечувати реалізацію права на освіту дітей з обмеженими фізичними можливостями (у тому числі з вадами зору та слуху) розумовою відсталістю у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів.

Виконком міської ради, відділ управління освіти.

Починаючи з 2008 року.

3. Забезпечити доступ інвалідів і дітей-інвалідів, зокрема тих, що пересуваються у візках, до приміщень навчальних закладів усіх типів.

Виконком міської ради, управління освіти, 2008 рік.

4. Провести інвентаризацію гуртожитків професійно-технічного, медичного училища та гуртожиток бухгалтерського технікуму, затвердити графік їх переобладнання і вжити заходів до покращення умов проживання учнів, студентів, зокрема створити умови для осіб з обмеженими фізичними можливостями, у тому числі для тих, що пересуваються у візках.

Управління освіти ,   2008 рік.

5. Забезпечити відповідні навчальні заклади підручниками і навчальною літературою для інвалідів і дітей-інвалідів.

Виконком міської ради, управління освіти,

2008 – 2011 роки.

6. Забезпечити підготовку необхідної кількості педагогічних працівників за методиками роботи з особами з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю.

Виконком міської ради, управління освіти,

2008 – 2011 роки.

7. Створити умови для навчання (за відсутністю протипоказань) дітей-інвалідів у неспеціалізованих загальноосвітніх закладах.

Виконком міської ради, управління освіти

Постійно

8. Забезпечити створення відповідних умов  для обслуговування дітей-інвалідів з вадами слуху до трирічного віку без відриву від біологічної сім’ї на базі діючих дошкільних закладів освіти.

Виконком міської ради, управління освіти

Постійно

9. Розробити та подати до облдержадміністрації для внесення на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо інтегрованого та інклюзивного навчання осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Виконком міської ради, управління освіти,

2008 – 2009 роки.

 

VI. Підвищення рівня зайнятості осіб з обмеженими

фізичними можливостями, психічними захворюванням

та розумовою відсталістю.

1. Сприяти підвищенню конкурентоспроможності інвалідів шляхом підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за професіями (спеціальностями) відповідно до потреб ринку праці з урахуванням їх професійних знань, навичок, побажань та рекомендацій медико-соціальних експертних комісій.

Виконком міської ради, управління праці та соціального захисту населення, міськрайонний центр зайнятості

Постійно.

 

2. Забезпечувати створення робочих місць для працевлаштування інвалідів, зареєстрованих у державній службі зайнятості, шляхом надання дотацій роботодавцю за рахунок коштів, що надходять до Фонду соціального захисту інвалідів від застосування адміністративно-господарських санкцій.

Міськрайонний центр зайнятості

Постійно.

VII. Створення умов для безперешкодного доступу осіб з

обмеженими можливостями до об’єктів соціальної інфраструктури і транспортних засобів

1. Сформувати базу даних об'єктів цивільного призначення в місті, які підлягають першочерговому обладнанню і пристосуванню для проживання або обслуговування в них людей з обмеженими фізичними можливостями. Установити постійний контроль за виконанням зазначених робіт (згідно з додатком 1).

Управління праці та соціального захисту населення, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства.

Щороку.

2. Забезпечити придбання транспортних засобів, пристосованих для інвалідів і дітей-інвалідів для перевезення.

Виконком міської ради, управління освіти,

Постійно.

3. Забезпечити під час проектування, будівництва нових та реконструкції існуючих об’єктів житлового та громадського призначення, безбар’єрний доступ для осіб з обмеженими фізичними можливостями за умов дотримання державних будівельних норм.

Виконком міської ради

Постійно

4. Здійснювати контроль за оновленням бази даних об’єктів, які підлягають здачі в експлуатацію, у першу чергу тих, на які виділено цільові кошти державного та місцевих бюджетів.

Виконком міської ради

Щорічно

5. Враховувати в обов’язковому порядку при проведенні закупівлі громадського транспорту потреби осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Виконком міської ради

Постійно

6. Забезпечити створення у процесі формування вулично-шляхової, пішохідної мережі умов для зручного і безпечного переміщення людей з обмеженими фізичними можливостями.

Виконком міської ради

Постійно

8. Вирішити в уставленому порядку питання про виділення спеціальних місць для  безкоштовного паркування транспортних засобів людей з інвалідністю у місцях платного паркування транспортних засобів не менше десяти відсотків від загальної кількості місць.

Виконком міської ради

До 1 червня 2008 року

9.  Рекомендувати забезпечити облаштуванням залізничного вокзалу технічними засобами для інформування про надання транспортних послуг та забезпечити можливість безперешкодного пересування особам з обмеженими фізичними можливостями

Виконком міської ради

Постійно

 

VІІІ. Створення центрального банку даних

щодо інвалідів та дітей-інвалідів

 

1. Створити централізований банк даних щодо інвалідів і дітей-інвалідів, які потребують забезпечення санаторно-курортним лікуванням, спеціальним автотранспортом, технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення тощо.

Виконком міської ради, управління праці та соціального захисту населення.

Починаючи з 2008 року;

2. Забезпечити наповнення централізованого банку даних щодо інвалідів і дітей-інвалідів відомостями:

про осіб, що пройшли огляд медико-соціальними експертними комісіями та лікарсько-консультативними комісіями лікувально-профілактичних закладів.

Управління праці та соціального захисту населення,

Починаючи з 2008 року;

з урахуванням характеру, причин інвалідності, освітнього і професійного рівня, потреби у зайнятості та працевлаштуванні.

Виконком міської ради, управління праці та соціального захисту населення

Починаючи з 2008 року.

 

 

ІX. Співробітництво з громадськими організаціями інвалідів

 

1. Продовжити практику погодження з громадськими організаціями інвалідів проектів нормативно-правових актів, що стосуються інтересів інвалідів, а також залучення їх до відповідних заходів.

Виконком міської ради, управління праці та соціального захисту населення.

Постійно.

2. Забезпечити проведення перевірки наявності регіональних осередків усіх всеукраїнських громадських організаціях інвалідів.

Виконком міської ради, управління праці та соціального захисту населення.

2008 рік

3. Не допускати випадків виселення громадських організацій інвалідів з приміщень, у яких вони здійснюють статутну діяльність.

Виконком міської ради

Постійно

4. Забезпечити умови для широкого залучення людей з інвалідністю до мистецтва та творчої діяльності.

Виконком міської ради, відділ культури, управління праці та соціального захисту населення

Постійно

6. Сприяти у забезпеченні інвалідів з вадами слуху слуховими апаратами в межах потреби.

Виконкоми міської ради.

Постійно

Додаток 1

до міської програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення на 2008-2011 роки

 

 

І. Витрати по облаштуванню доступу для осіб з особливими фізичними можливостями

 

 

№ п/п

Органів влади

Адреса

Сума, тис. грн.

Державний бюджет

Місцевий бюджет

1

Виконавчий комітет міської ради

Вул..Островського,4

 

15,0

Всього:

 

15,0

 

 

ІІ. Витрати на обладнання світлофорів звуковою сигналізацією.

 

Адреса

Сума.тис.грн.

1

К.Маркса

7,5

2

Перехрестя вулиць Пр.Миру та вул..Островського

7,5

Всього

15,0

 

 

ІІІ. Витрати на пониження пішохідних переходів.

 

Адреса

К-сть

Сума тис.грн.

1

К.Маркса

8

4,0

2

Пр.Миру

12

6,0

3

Українська

4

2,0

4

Залізнична

2

1,0

5

Старок.шосе

4

2,0

6

Судилківська

6

3,0

7

В.Котика

4

2,0

 

40

20

 

     Споживчий ринок       

      mvs