Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта

Робимо все задля добробуту шепетівчан

     Включення в державний перелік професійних свят України Дня працівника соціальної сфери – висока оцінка надзвичайно складної, відповідальної та виключно благородної праці людей, через серця яких щоденно проходять життєві проблеми пенсіонерів, самотніх літніх людей, ветеранів та інвалідів, дітей-сиріт, молоді, жінок, багатодітних сімей. Це – яскраве свідчення розуміння керівництвом держави, суспільством значимості праці людей, які щоденно зустрічаються з тими, кому сьогодні найважче.
     Відзначення в нашій державі Дня соціального працівника є свідченням важливої ролі сфери соціального захисту, яка найближче стоїть до життєвих потреб та інтересів більшості громадян нашої країни. Спеціалісти соціальної сфери своєю щоденною працею дають надію тим, хто потрапив у важкі життєві обставини, допомагають людям повірити у власні сили, вирішують питання самотніх та інвалідів, малозабезпечених, безпритульних та безробітних.
     У сучасних умовах економічного відродження надзвичайно важливим і відповідальним завданням є забезпечення зростання добробуту населення. З кожним роком програми підтримки населення, які виконуються у соціальній сфері, стають масштабнішими і більш інтегрованими у бюджетний процес. Внесок у створення належних, безпечних, здорових умов праці, надійний захист від безробіття і бідності, підтримка людей у старості визначають дієвість соціальної політики держави.
     Працівники міського управління праці та соцзахисту населення забезпечують реалізацію державної політики в галузі соціально – трудових відносин, оплати праці, охорони праці та умов праці, безпечної життєдіяльності, адресної соціальної підтримки сімей з дітьми, інших малозабезпечених верств населення, матеріально – побутового обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян.
     Так, одним із напрямків роботи відділу праці та соціально-трудових відносин є здійснення контролю за додержанням мінімальних гарантій в оплаті праці. Для цього проводяться щомісячні моніторинги рівня заробітної плати, згідно яких в місті склалася позитивна тенденція щодо збільшення середньомісячної заробітної плати. Скажімо, за вересень (за оперативними даними) вона становить 2094 грн. , що на 467,4 грн. більше ніж на початок року. Середня заробітна плата перевищує рівень мінімальної заробітної плати на 1206 грн.
     Для контролю за станом погашення заборгованості із заробітної плати ведеться аналіз стану виконання графіків погашення заборгованості, проводиться щодекадний моніторинг по підприємствах. Керівники підприємств-боржників заслуховуються на засіданнях комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат, але заборгованість по зарплаті залишається значною і станом на 01.10.2010 р. становить 5186,8 тис. грн.
     З метою легалізації “тіньової” зайнятості та “тіньової” заробітної плати розпорядженням міського голови від 2.07.2009 №132 створена міська робоча група із сприяння легалізації “тіньової” зайнятості та “тіньової” заробітної плати. За січень – жовтень 2010 р. організовано 4 рейди – обстеження членами робочої групи суб’єктів підприємницької діяльності міста, під час яких на території міста здійснено обстеження 48 торгових точок приватних підприємців. Проведено 4 засідання міської робочої групи зі сприяння легалізації “тіньової” зайнятості населення та “тіньової” заробітної плати, на яких заслухано звіти 15 підприємців. Протягом вересня поточного року, спільно з податковою інспекцією, проведено інвентаризацію стану використання торгових місць на ринках міста, а саме: КВП “Ринок”, ТОВ “Мрія”, тимчасовий ринок та тваринний ринок. Загальна кількість згідно проведеної інвентаризації становить 2678 торгових місць. Підготовлено спільний семінар ОДПІ та управління економічного розвитку для суб’єктів підприємницької діяльності по роз’ясненню законодавства про працю.
     Діяльність служби охорони праці спрямована на підвищення рівня безпеки виробництва як складової частини соціально-економічного розвитку міста, здійснення контролю і надання консультативної та методичної допомоги у профілактичній роботі з охорони праці малим підприємствам, установам, організаціям та фізичним особам.
     На належному рівні проводиться робота відділом грошових виплат і компенсацій по прийому громадян, які звертаються за
призначенням всіх видів соціальної допомоги. Відділ працює за єдиною технологією прийому громадян, при цьому усі види соціальної допомоги призначаються за одним зверненням на підставі єдиного пакету документів. Спеціалістами відділу надаються якісні послуги отримувачам допомоги з максимальною зручністю та мінімальними затратами.
     Під час прийому громадян спеціалістами відділу забезпечується пріоритет максимального наближення послуг з надання соціальної допомоги саме до тих категорій населення, які її потребують. З метою уникнення черг та для покращення обслуговування громадян, затверджено графік роботи відділу, який передбачає щоденний прийом одержувачів у зручний для них час.
     В зв’язку з підвищенням ціни на газ урядовим рішенням кардинально змінено процедуру оформлення субсидії на житлово-комунальні послуги. Тому сьогодні всі зусилля колективу управління праці та соціального захисту населення спрямовані на те, щоб максимально допомогти мешканцям міста отримати субсидії та захистити їх сімейний бюджет. Змінено графік роботи управління, згідно з яким документи для призначення субсидій приймаються в зручний для одержувачів час без перерви на обід, можливий попередній телефонний запис на прийом. Реалізовано головний принцип нового порядку — громадяни звільнені від необхідності самостійно збирати необхідні для призначення субсидій довідки. Загалом за місяць нашої роботи виникла низка питань, які вимагали врегулювання шляхом внесення змін до Порядку призначення житлових субсидій. Це і заявочний принцип оформлення субсидій за зверненнями, які надійшли поштою, і автоматичний перерахунок раніше призначених субсидій, виходячи із нового зменшеного відсотка обов'язкової плати за комунальні послуги. На сьогодні за призначенням субсидій звернулось понад дві тисячі жителів міста.
     Державними соціальними інспекторами проводяться обстеження матеріально-побутових умов життя заявника з метою визначення складу сім`ї, ступеня нужденності та можливостей знаходження додаткових джерел для її існування. Проводяться вибіркові обстеження з метою перевірки цільового використання одноразової допомоги при народженні дитини для забезпечення належних умов для утримання та виховання, на яких виплачуються відповідні суми державної допомоги.
В місті зареєстровано 500 громадян, які отримують компенсації і допомоги згідно ЗУ “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Крім того, на обліку в управлінні перебуває 19 сімей, які отримують пільги внаслідок втрати годувальника. Фінансування програм соціального захисту потерпілих здійснюється за рахунок коштів з Державного бюджету. За 9 місяців 2010 року було виділено 350,4 тис.грн.
     У зоні особливої уваги перебувають інваліди. Спеціалістами сектору з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни і праці протягом року прийнято близько п’ятисот громадян. Під час прийому громадянам надані роз’яснення законодавства щодо порядку надання пільг, соціальних послуг, забезпечення засобами реабілітації.
     Проведена виплата компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів на транспортне обслуговування , за невикористані санаторно-курортні путівки.
     Постійно проводиться наповнення централізованого банку даних інвалідів, спільно з бригадою протезно-ортопедичного заводу проводяться планові і позапланові прийоми громадян.
     Відділом персоніфікованого обліку пільговиків за 9 місяців 2010 року відшкодовано втрати за надані пільги по житлово-комунальних послугах на суму 3,512 млн. грн., послугах зв’язку- 224,5 тис. грн. 2 пільговикам встановлено квартирні телефони на пільгових умовах.
     Перевізниками міста перевезено пільгових категорій населення на суму 359,2 тис. грн. Залізничним транспортом надано пільг на суму 57,4 тис. грн.
     Станом на 01.10.2010 р. отримали пільгу на придбання твердого палива в готівковій формі 187 домогосподарство, а на пільговий скраплений балон газу - 159 домогосподарств.
      Проведено капітальний ремонт власних житлових будинків 6 інвалідам війни, а також відшкодовано 18,2 тис. грн. за безоплатне поховання 20 інвалідів війни, які приймали участь у бойових діях.
      Значна робота була проведена по підготовці до виплати щорічної разової грошової допомоги до 9 травня. Всього було виплачено цієї допомоги 2409 ветеранам війни на суму 641,86 тис. грн.
     Чимало насущних проблем у справі соціального захисту населення вирішує колектив територіального центру, на обслуговуванні якого знаходиться півтисячі одиноких громадян похилого віку.
      Щорічно впроваджуються нові інноваційні методи та форми роботи. Нині територіальний центр очолює директор Рибчинський Віктор Антонович, надає більш як 30 видів послуг, обсяг та якість яких постійно зростає. Це закупівля продуктів, доставка медикаментів, прибирання приміщення, прання дрібних речей, оплата комунальних послуг, оформлення субсидій, доставка та читання преси, написання листів, робота на присадибних ділянках (приватний сектор), допомога в консервуванні овочів, фруктів, прасування білизни та інше.
      Місто розбито на 26 дільниць, і за кожною закріплено один соціальний робітник, який обслуговує від 20 до 25 осіб. Важко виділити найкращих робітників, адже всі вони своєю самовідданою працею заслуговують особливої подяки.
Чотири роки в територіальному центрі функціонує відділення цілодобового перебування громадян похилого віку. працівники якого обслуговують 25 одиноких громадян, які знайшли тут затишок, турботу та доглянуту старість. Очолює відділення Денисенко Юрій Миколайович.
     Всі підопічні забезпечені якісним 4-х разовим харчуванням, м’яким інвентарем, одягом. Їх щоденно обслуговують медичні працівники, палатні санітарки, побутовики, які надають необхідні послуги. Для мешканців відділення постійно проводяться святкові заходи з організацією „солодких столів” та подарунків до релігійних свят, днів народжень та інших.
Питання розширення мережі соціальних послуг, підвищення ефективності та якості їх надання знаходиться на постійному контролі в управлінні праці та соціального захисту населення.
     Ось уже три роки у нашому місті діє Шепетівським міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, що здійснює свою роботу у поєднанні з корекційним навчанням та вихованням дітей-інвалідів з фізичними та розумовими вадами без відриву від сім’ї та залученням до участі в реабілітаційному процесі членів родини дитини. У центрі створена потужна матеріально-технічна база, яка відповідає потребам реалізації завдань реабілітації дитини з особливими потребами. Колектив центру грунтує свою діяльність на основі новітніх та прогресивних методик по реалізації завдань індивідуальної програми реабілітації дітей-інвалідів. На даний час безкоштовно реабілітаційні послуги отримують 111 дітей-інвалідів. Центр знаходиться в прекрасному приміщенні, в дворі є ігровий майданчик, який облаштовано реабілітаційним обладнанням. Центр плідно співпрацює з медичними закладами міста, управлінням освіти у питаннях психологічного спрямування, волонтерського руху та профілактичної роботи з дітьми, які мають відхилення у розвитку опорно-рухового апарату та навчаються в загальноосвітніх школах міста.

     Василь Пилипчук, заступник міського голови, начальник управління праці та соцзахисту населення


 

     Споживчий ринок       

      mvs