Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home

Інформаційно-просвітницька робота щодо запобігання правопорушень та злочинності серед дітей, учнівської і студентської молоді та батьківської громадськості

Департаментом освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації проведено розширені засідання колегії, на яких обговорювалися питання щодо попередження злочинності серед учнівської молоді, підвищення якості правової освіти учнів та батьків, визначено основні завдання задля запобігання проявів негативної поведінки серед учнівської молоді.

Забезпечено системне проведення в навчальних закладах інформаційно-просвітницьких заходів та попереджувально-профілактичної роботи з метою запобігання правопорушень та злочинності, профілактики наркоманії, алкоголізму, пропаганди здорового способу життя, формування практичних навичок протистояння шкідливому впливу наркотичних засобів і психотропних речовин, алкогольних напоїв.

На постійному контролі в Департаменті стоїть питання щодо систематичного проведення обстеження умов проживання дітей, які потребують підвищеної педагогічної уваги, виявлення деструктивних сімей, сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, поновлення банків даних таких сімей, складання актів обстежень умов проживання відповідними комісіями: представник служби у справах дітей, кримінальної міліції, соціальний педагог.

До планів роботи навчальних закладів, як обов’язковий елемент, включено проведення спільних заходів з працівниками УМВС, служби у справах дітей та батьківською громадськістю для попередження вчинення правопорушень/злочинів, вживання наркотичних засобів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів учнями, студентами навчальних закладів.

Так, у 2013 році управлінням МВС України у Хмельницькій області спільно з начальниками відділів/управлінь освіти райдержадміністрацій/міських рад проведено роботу щодо підписання Меморандумів про співробітництво між відділами/управліннями МВС та керівниками навчальних закладів, яким передбачено розроблення тематики та запровадження систематичного проведення педагогічних «всеобучів» та лекторіїв на правову тематику для батьків, надання їм теоретичних знань та практичних навичок, спрямованих на встановлення нормального сімейного мікроклімату, налагодження взаємин між батьками і дітьми, батьками і вчителями, проведення роз’яснювальної роботи щодо відповідальності батьків за створення належних умов для навчання, виховання та розвитку дітей. Зобов’язано керівників навчальних закладів ініціювати перед підрозділами КМСД притягнення до відповідальності батьків, які не виконують своїх обов’язків щодо виховання, утримання, навчання дітей.

Забезпечено системне проведення в навчальних закладах інформаційно-просвітницьких заходів та попереджувально-профілактичної роботи з метою запобігання правопорушень та злочинності, профілактики наркоманії, алкоголізму, пропаганди здорового способу життя, формування практичних навичок протистояння шкідливому впливу наркотичних засобів і психотропних речовин, алкогольних напоїв.

Зобов’язано керівників навчальних закладів надавати щомісячно у відділи/управління освіти райдержадміністрацій/міських рад інформацію про учнів, які схильні до девіантної поведінки та стоять на внутрішньошкільному обліку задля створення банку даних таких дітей.

Рекомендовано начальникам відділів/управлінь освіти здійснювати щомісячний обмін інформацією з підрозділами КМСД щодо учнів, які схильні до проявів девіантної поведінки та перебувають на внутрішньошкільному обліку.

Вжито дієвих заходів щодо забезпечення керівниками навчальних закладів виконання учнями «Правил внутрішнього розпорядку» та доповнено їх на предмет заборони принесення в навчальний заклад вогнепальної, холодної зброї, алкогольних та тютюнових виробів, наркотичних засобів, порнографічної продукції та продукції, що пропагує культ насильства, жорстокості.

Запроваджено, як обов’язковий елемент, правове навчання класних керівників, вчителів задля підвищення їх правової обізнаності шляхом проведення семінарів, тренінгів, лекцій із залученням представників правоохоронних органів, працівників органів юстиції, юристів.

Регулярно проводяться батьківські збори для оповіщення батьківської громадськості про поведінку дітей з метою вироблення спільних дій щодо зменшення випадків тютюнокуріння, вживання алкогольних напоїв та наркотичних засобів, профілактики вчинення правопорушень/злочинів серед учнівської молоді, залучення батьківської громадськості до процесу правового виховання учнів.

Здійснюється робота щодо максимального залучення учнів до позашкільної освіти, організованих форм відпочинку упродовж навчального року та у канікулярний період; на особливому контролі перебуває організація дозвілля учнів із девіантною поведінкою, дітей із соціально-незахищених, кризових родин.

З метою подолання та попередження правопорушень у загальноосвітніх навчальних закладах області створені та діють ради профілактики, працюють постійно діючі семінари-практикуми для класних керівників.

Зобов’язано керівників навчальних закладів області створити інформаційні стенди, на яких розміщувати матеріали про шкідливі наслідки для здоров’я дитини вживання тютюнових виробів, алкогольних напоїв, наркотичних речовин; практичні поради щодо здорового способу життя, рекомендації щодо відмови від вживання тютюнових виробів, алкогольних напоїв, а також інформацію про міри покарання за вчинення правопорушень/злочинів.

 

        

 

     Споживчий ринок       

      mvs