Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Відділ культури Новини відділу 9 листопада — День української писемності та мови

9 листопада — День української писемності та мови

Моя прекрасна українська мово,
     Найкраща пісня в стоголоссі трав.
Кохане слово, наше рідне слово,
Яке колись Шевченко покохав.

О. Яворська

Вітаємо Вас із величним святом утвердження нашого національного духу — Днем української мови та писемності! Утверджуймо рідну мову активною дією, дбайливою працею задля її зміцнення та поширення, її щонайдокладнішим вивченням, досконалим володінням, ставаймо взірцем мовного смаку й майстерності!

Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання — відродження української мови, державності, нації. За нас цього ніхто не зробить. Це наш історичний обов'язок. Не перекладаймо цього тягаря на плечі своїх нащадків, бо може бути запізно.

Мова – це оригінальний чинник пам’яті: матері – батька, природи, історії держави і суспільства. Саме тому і святкуємо День української   писемності у цю прекрасну осінню пору і з нагоди цього в бібліотеці для дітей   підготовлена книжкова виставка « Історія української писемності». Для юних користувачів бібліотеки робимо огляди літератури біля виставки.

12

Для користувачів молодших класів   до Дня української писемності та  мови бібліотека оголосила   конкурс на кращого читця українського вірша на тему   “ Мові віршики навчать”. Кращі читачі будуть нагороджені   книжками з українськими віршами.

Мета цих заходів -   у творчій співпраці з вчителями   української мови та літератури,   показати дітям красу і силу українського слова, розвивати пізнавальні інтереси і творчі здібності дітей, виховувати почуття патріотизму, милосердя, людяності , душевності, щедрості.

Минають роки, спливають сторіччя. Через терни та утиски пробивалося рідне слово, як парость виноградної лози тягнулося до сонця.

Іван Котляревський, Іван Франко, Леся Українка, Тарас Шевченко підняли його на вершину слави.

Бережімо, вивчаймо і удосконалюймо культуру мовлення, щоб, як заповідає Ліна Костенко:

Слова росли із ґрунту, мов жита,

Вона, як хліб, вона мені свята

І кров’ю предків тяжко пурпурова.

 

 

Завідуюча міської

бібліотеки для дітей               А.Шклярук
 

     Споживчий ринок       

      mvs