Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Новини На Хмельниччині відкрито перший в Україні обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

На Хмельниччині відкрито перший в Україні обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

DSC_2070.2Голова облдержадміністрації Василь Ядуха разом з Першим заступником Міністра юстиції Інною Ємельяновою взяли участь в урочистому відкритті. «Створення такого Центру сьогодні на часі. Ми бачимо, що не всі категорії населення, особливо малозахищені, соціально вразливі, мають можливості отримати якісну правову допомогу кваліфікованих фахівців через відсутність фінансів або ж з інших причин. Як засвідчує аналіз діяльності офісу, який працював в якості пілотного проекту за підтримки міжнародного благодійного фонду «Відродження», Міністерства юстиції України, то за останніх п’ять років послугами адвокатів скористалися близько 1150 чоловік. У середньому за рік 14 адвокатів надавали допомогу у захисті від обвинувачення понад 200 особам, що належать до категорії соціально вразливих. І це за умови, що діяльність розповсюджувалася лише на територію міста Хмельницького. Для мешканців районних центрів та сіл така допомога була недоступною. Тому створення обласного центру є нагальною потребою сьогодення», - сказав голова облдержадміністрації.

«Впродовж останніх п’яти років у Хмельницькому реалізовувався пілотний проект. Він був дуже успішним. І він дав поштовх для того, щоб закон був прийнятий в нашій державі. Саме завдяки досвіду проекту ми змогли реалізувати це в Законі України «Про безоплатну правову допомогу», - зазначила Інна Ємельянова.

З прийняттям Верховною Радою України та підписанням Президентом України Віктором Януковичем 2 червня 2011 року довгоочікуваного Закону України «Про безоплатну правову допомогу» гарантоване Конституцією право набуло реального змісту. Хмельницька область має досвід в організації надання безоплатної правової допомоги як первинної, так і вторинної. Так, з 2001 року при усіх районних державних адміністраціях та виконавчих комітетах міських (міст обласного значення) рад, управліннях юстиції , інших органах виконавчої влади функціонують громадські приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги, де громадяни можуть отримати консультацію з правових питань. До громадських приймалень у середньому за рік звертається понад 6 тисяч громадян.

Проте, сьогодні для громадян недостатнім є надання правових послуг на рівні інформації та консультацій, людині необхідно ефективно захищати свої права, а це можливо лише за участі кваліфікованих захисників – адвокатів. Тому, важливість саме вторинної правової допомоги, не викликає сумніву.

Правову допомогу в центрі надаватимуть адвокати, які пройшли конкурсний відбір.
За результатами проведення першого конкурсу, який відбувся у травні 2012 року, сформовано реєстри адвокатів, які надаватимуть безоплатну правову допомогу. До реєстрів включено 86 адвокатів.

Варто зазначити, що обласна влада для потреб Центру виділила приміщення площею 116,5 м2

«Ми усвідомлюємо важливість питань впровадження системи безоплатної правової допомоги. Ці питання є вимогою часу і органи виконавчої влади Хмельниччини беруть активну участь у практичному вирішенні фінансових, організаційних, кадрових та інших питань формування системи безоплатної правової допомоги», - підкреслив Василь Ядуха.

Адреса центру – м. Хмельницький, вул.. Свободи 70, 2-й поверх. Подібні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги будуть відкриті також у Кам’янці-Подільському та Шепетівці.



ДОВІДКОВО:
Прийняття Закону України "Про безоплатну правову допомогу" (далі - Закон), який набрав чинності 9 липня 2011 р., стало важливим кроком у забезпеченні реалізації закріпленого статтею 59 Конституції України права кожного на правову допомогу, Концепції формування системи безоплатної правової допомоги в Україні, схваленої Указом Президента України від 9 червня 2006 р. N 509, а також міжнародних актів з питань захисту прав людини.

Закон передбачає надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги. Безоплатна первинна правова допомога надається з часу набрання ним чинності. Реалізація Закону в частині надання безоплатної вторинної правової допомоги здійснюється поетапно. Згідно з розділом VI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону Мін'юст утворює до 1 січня 2013 р. центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі - центри) в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі.

Починаючи з 1 січня 2013 р. центри забезпечуватимуть надання правової допомоги особам, до яких застосовано адміністративне затримання та арешт; підозрюваним у вчиненні злочину особам, які затримані органами дізнання та слідства; особам, до яких як запобіжний захід обрано взяття під варту; особам, у справах яких участь захисника є обов'язковою відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України.

Надання безоплатної вторинної правової допомоги іншим категоріям осіб, які згідно із Законом мають право на таку допомогу, забезпечуватиметься поетапно починаючи з 1 січня 2014 року.

З 1 січня 2017 р. безоплатна вторинна правова допомога повинна надаватися в повному обсязі всім категоріям осіб, передбаченим Законом.

Установлений Законом механізм надання безоплатної правової допомоги у кримінальних справах є складовою оновленого кримінального процесу відповідно до Кримінального процесуального кодексу України. Зазначеним Кодексом передбачено механізм залучення захисника для здійснення захисту за призначенням, а також для проведення окремої процесуальної дії. Такі захисники, зокрема, призначатимуться відповідно до постанови слідчого, прокурора чи ухвали слідчого судді, суду через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правової допомоги.

Прес-служба облдержадміністрації


 

     Споживчий ринок       

      mvs