Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Шепетівська міжрайонна прокуратура інформує
Шепетівська міжрайонна прокуратура інформує

Корупція як негативне явище в суспільстві

Корупція є одним з основних чинників, які створюють реальну загрозу безпеці, демократичному розвитку держави та суспільства, конституційному ладу, а саме: підриває авторитет країни, завдає шкоди демократичним засадам управління суспільством, функціонуванню державного апарату, обмежує конституційні права і сво­боди людини та громадянина, особливо пересічних осіб, порушує принципи верховенства права, порушує встановлений порядок здійснення повноважень посадовими і службовими особами органів державної влади, управлінських структур приватного сектора, руй­нує моральні та суспільні цінності; дискредитує державу на міжна­родному рівні.

Детальніше...
 

Результати роботи Шепетівської міжрайонної прокуратури за І квартал 2013 року

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про прокуратуру» діяльність органів прокуратури спрямована на всемірне утвердження верховенства закону, зміцнення правопорядку і має своїм завданням захист від неправомірних посягань, закріплених Конституцією України захист незалежності держави, суспільного та державного ладу, політичної та економічної системи, прав національних груп і територіальних утворень, гарантованих Конституцією, іншими законами України соціально-економічних, політичних, особистих прав та свобод людини і громадянина, основ демократичного устрою державної влади, правового статусу місцевих рад.

Детальніше...
 

Прокуратура представництво інтересів громадян у суді здійснює безкоштовно

Законом України «Про прокуратуру» передбачено, що прокуратура може здійснювати представництво інтересів громадянина або держави в суді. Представництво прокуратурою інтересів громадянина в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави  процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів людини у суді.

Зокрема, згідно із вимогами ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою представництва в суді інтересів громадянина є його неспроможність через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні   повноваження. Наявність таких підстав має бути підтверджена прокурором шляхом надання суду відповідних доказів.

Детальніше...
 

Закон і ми. Неповнолітніх — до відповідальності.

     Протягом 2012 року у Шепетівському районі відбулося зниження кількості злочинів, вчинених неповнолітніми на 38%. Загалом неповнолітні скоїли 21 злочин (у 2011 році їх було 26), з яких у стані алкогольного сп’яніння вчинено 7 злочинів (у 2011 році – 5), у групі — 14 (у 2011 році - 6).

   Із загальної кількості злочинів вчинено в основному вчиняються злочини майного характеру (крадіжки, пограбування).

   Прикро констатувати, але двоє неповнолітніх, будучи засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, вчинили злочини повторно.

Детальніше...
 

Стан боротьби зі злочинністю та корупцією, забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян на території міста Шепетівки та Шепетівського району за 12 місяців 2012 року

Підбиваючи підсумки минулого року, який має величезне значення для правового життя як України в цілому так і для Шепетівського району, хочу зазначити, що правоохоронними органами району розпочато багато важливих справ, у більшості з яких досягнуто позитивних результатів.

Більшість з них пов’язана з введенням в дію нового Кримінального процесуального кодексу України, який має на меті всемірний захист прав громадян, передусім – учасників процесу.

Для запровадження нового КПК у стислі терміни створено Єдиний реєстр досудових розслідувань, який у повній мірі використовується працівниками органів кримінальної юстиції району.

Детальніше...
 

Шепетівська міжрайонна прокуратура вимагає припинити безпідставне відрахування зі стипендій

     Шепетівська міжрайонна прокуратура перевірила додержання вимог законодавства у професійно-технічних навчальних закладах. Як з’ясувалось, в окремих з них безпідставно відраховували кошти зі стипендій учнів.

     Зокрема, посадові особи Шепетівського професійного ліцею «урізали» стипендію більш ніж 300 учням на 1 відсоток в якості профспілкових внесків. При цьому, від ліцеїстів немає жодної заяви про вступ до первинної профспілкової організації та згоди на відрахування коштів.

Детальніше...
 

Шепетівська міжрайонна прокуратура примушує повертати державі борги

     У поточному році на захист інтересів держави до судів спрямовано позовних вимог міжрайонної прокуратури на 1,6 млн. грн., які задоволено та кошти повернуто до державної скарбниці.

   Серед пріоритетних та актуальних є стягнення коштів до бюджету, погашення заборгованості за використані підприємствами енергоносії, відшкодування завданої злочинами шкоди. Крім того, у сфері земельних відносин цивільно-правовими заходами міжрайонної прокуратури відшкодовано понад 543 тис. грн. та повернуто до державної власності 37 га. земель.

Детальніше...
 

Шепетівська міжрайонна прокуратура провела перевірку за фактом спроби суїциду школярки

Окремі засоби масової інформації повідомляли про спробу покінчити з життям шістнадцятирічної школярки в Михайлюцькій ЗОШ Шепетівського району.

Так, шостого вересня у Михайлюцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів дівчина 1996 року

народження під час учбового процесу скоїла спробу самогубства. Учениця навмисно пошкодила зап’ястя руки та вистрибнула з вікна другого поверху приміщення школи.

Детальніше...
 

Шепетівська міжрайпрокуратура прийняла низку рішень за фактом загибелі неповнолітнього

Окремі засоби масової інформації повідомляли про нещасний випадок, який стався 8 червня 2012 року у с.Чотирбоки Шепетівського району, коли під час грози цегляна стіна старої лазні, де ховалися від дощу двоє неповнолітніх, обвалилася на них, внаслідок чого один помер на місці події.    

Як встановлено під час перевірки, проведеної Шепетівською міжрайонною прокуратурою, приміщення напівзруйнованої лазні у липні минулого року в ТОВ «Подільський господар-2004» придбав О. як громадянин, котрий згодом самостійно розпочав її демонтаж.

Детальніше...
 

Прокуратура відреагувала на шахрайські дії під час отримання допомоги «одинокими матерями»

Шепетівська міжрайонна прокуратура відреагувала на шахрайські дії двох жінок, які незаконно отримали 60378 гривень у вигляді допомоги одиноким матерям.

Як встановлено прокурорською перевіркою з метою незаконного отримання коштів до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради звернулись дві жительки м. Шепетівки, які на час отримання допомоги спільно проживали зі своїми співмешканцями (на потреби яких витрачали отриману допомогу), мали з ними спільних дітей та вели спільне господарство.

Детальніше...
 

Прокуратура відреагувала на формальну закупівлю пального для лікарні

Шепетівська міжрайонна прокуратура вимагає від головного лікаря центральної районної лікарні усунути порушення законодавства, допущені при закупівлі продуктів нафтоперероблення на суму 1 млн. 155 тис. гривень.

Як встановлено прокурорською перевіркою, учасники закупівлі пального для лікарні -  два товариства з обмеженою відповідальністю, не подали необхідних документів, які б підтверджували досвід виконання ними таких договорів.

Детальніше...
 


     Споживчий ринок       

      mvs