Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Новини У місті відбулись скорботні заходи до Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів

У місті відбулись скорботні заходи до Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів

IMG_8602Сьогодні вся Україна схилила голови перед загиблими в часи голодоморів. У своєму зверненні Президент України Віктор Янукович зазначив, що Голодомор 1932-1933 рр. став одним з найважчих випробувань для українського народу і наш обов’язок - завжди нести в серцях пам’ять про ті страшні події. Віктор Федорович також наголосив, що необхідно зробити все для того, аби не допустити подібної трагедії у майбутньому.

Міський голова Сергій Антонюк, заступник голови районної державної адміністрації Юрій Лінник, керівництво та представники інших державних органів влади міста, підприємств, установ, організацій, громадськість хвилиною мовчання, покладанням траурних вінків та квітів і запалюванням свічок вшанували пам’ять жертв голодоморів біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років.

До скорботних заходів у цей день долучились релігійні конфесії міста, які провели серед прихожан церков панахиди за померлими.

Крім цього у місті приспущені державні прапори й обмежене проведення розважальних заходів.

О 16:00 шепетівчани мали змогу взяти участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та всеукраїнській акції „Запали свічку пам’яті”.

Довідка: вперше пам’ятна дата була встановлена в 1998 р. указом Президента України і називалася Днем пам’яті жертв Голодомору. У 2000 р. назву було змінено на „День пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій”. В 2007 р., згідно зі зміною, внесеною указом Президента України, цей день став називатися Днем пам’яті жертв голодоморів. Відзначається щорічно в четверту суботу листопада.

       Голодомор 1932-1933 рр., який став наслідком організованих заходів керівників УРСР та СРСР, викликав масову загибель сільського населення України та півдня Росії, переважну більшість якого складали українці. На думку сталінського режиму, українське селянство становило серйозну загрозу радянській владі на території України. Під час голодомору, за офіційними даними, загинули близько 9 млн., а за неофіційними - до 13 млн. жителів всієї країни. Крім Голодомору 1932-1933 рр. в історії України були зафіксовані голодомори 1921-1923 та 1946-1947 рр.
 

     Споживчий ринок       

      mvs