У 988 році на землях Київської Русі князь Володимир запровадив християнство як державну релігію. Хрещення Київської Русі стало видатною подією не тільки в історії Церкви, але й в історії українського народу та завершило початий у першому столітті багатовіковий процес становлення християнства в нашій державі. Християнство створило духовну основу для єдності Давньоруської держави та сучасної України.
28 липня - в день пам’яті видатного державного і політичного діяча України рівноапостольного князя Володимира, який зумів об'єднати землі Київської Русі в єдину могутню державу, цьогоріч відзначається величний ювілей - 1025-річчя хрещення Київської Русі. По всій країні проходять заходи з нагоди свята. Прихожани християнських церков долучаються до святкування ювілею. Це свято об’єднує народ навколо справжньої духовної радості та національної ідеї. Воно є важливим етапом очищення суспільства й поваги до вічних цінностей української історії.
Напередодні свята в приміщенні міського будинку культури відбулись урочистості та святковий концерт, присвячені 1025-річчю хрещення Київської Русі. Присутні на святі керівники міської та районної влади, духовенство та благодійники звертались до шепетівчан із словами привітань.
У вітальному слові міський голова Сергій Антонюк зауважив, що саме з хрещенням Київської Русі на наших землях починає утверджуватися істинна духовність, виникає державність, яка була однією з найбільш потужних, великих і розвинених цивілізаційних складових Європи у 10-му столітті. Утвердження християнства сприяло формуванню нашої духовності, виховалися десятки поколінь, які гідно несли традиції народу, серед яких повага до ближнього та любов до Бога. У цей святковий день Сергій Андрійович побажав усім Божої благодаті і духовної наснаги, душевної чистоти і гармонії, миру та спокою в родинах, здоров'я на багато років, добра і злагоди.
В урочистій обстановці Сергій Андрійович Антонюк вручив Почесні грамоти Шепетівської міської ради та премію міського голови керівникам релігійних організацій міста. Зокрема, Преосвященнійшому єпископу Шепетівському і Славутському Діонісію, протоієрею Михайлу - настоятелю Свято-Михайлівського кафедрального собору Шепетівської єпархії Української православної церкви, митрофорному протоієрею Анатолію - настоятелю храму святих мучениць Віри, Надії, Любові і Софії Шепетівської єпархії Української православної церкви, архімандриту Пітіриму - настоятелю Свято-Різдво Богородичного храму Шепетівської єпархії Української православної церкви, протоієрею Сергію - настоятелю церкви Святого Духа Шепетівської єпархії Української православної церкви, протоієрею Василю - настоятелю церкви Святителя Миколая архієпископа Мирлікіївського Чудотворця Української православної церкви Київського патріархату, отцю Василю - настоятелю храму святих мучеників Бориса і Гліба Української греко–католицької церкви.
За усердні труди на благо Святої Православної Церкви та з нагоди 1025-річчя хрещення Русі голова районної державної адміністрації Іван Кирилович Адамець та голова районної ради Микола Степанович Ковальчук відзначили грамотами та грошовою винагородою Протоієрея Григорія Бєлєшко, настоятеля храму Чуда Архістрата Михаїла с. Плесна та Протоієрея Георгія Писарівку, настоятеля Свято-Миколаївського храму с.Городище.
У свою чергу, представники духовенства вітали із величним святом шепетівчан. Преосвященнійший єпископ Шепетівський і Славутський Діонісій побажав мирянам благополуччя та миру, вручив Антонюку Сергію Андрійовичу відзнаку митрополита Володимира у благословення за труди на благо святої Церкви.
Грамотами Української православної церкви були нагородженні міський голова Сергій Антонюк, голова районної державної адміністрації Іван Адамець, начальник відділу культури виконавчого комітету Шепетівської міської ради Валентина Матиціна та меценат-благодійник Валерій Медведь.
Отець Василь – настоятель Української греко-католицької церкви святих мучеників Бориса і Гліба нагородив міського голову Грамотою греко-католицької церкви Тернопільсько-Зборівської архієпархії за сприяння в розвитку релігійної громади міста.
Із славним ювілеєм вітав присутніх на заході отець Василь – настоятель Української греко-католицької церкви святих мучеників Бориса і Гліба.
Продовженням свята був концерт у виконанні творчих колективів міста та району, церковних хорів.
У холі міського будинку культури для гостей діяла виставка духовної літератури, декоративно-ужиткового мистецтва та фотовиставка «Шляхами великої Волині».
Протягом липня у релігійних конфесіях міста проведено духовно-просвітницькі заходи та урочисті літургії з нагоди святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі, у закладах культури міста експонуються книжкові виставки та тематичні полиці «Святині мого народу».
Святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі відбувається у загальнонаціональному масштабі. Делегація із міста взяла участь в урочистостях з нагоди свята у обласному центрі.
Безумовно, шлях до процвітання й добробуту в українському суспільстві пролягає не лише через економічне зростання та громадську єдність. Ці важливі складові не можуть бути самодостатніми поза високою мораллю і духовним розвитком суспільства. Саме віра та доброчесність лежить в основі усіх добрих починань і благополуччі нації.



< Попередня | Наступна > |
---|