У національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті зазначено, що освіта - основа розвитку особистості суспільства, нації та держави. Справжня освіта повинна давати кожному можливість використовувати всі набуті знання, щоб належно зустріти всі труднощі життя і зробити всіх людей щасливими на скільки це можливо. З метою організації втілення задекларованого у життя та реалізації завдань Президента України щодо розвитку освіти сьогодні у місті Шепетівці відбувся круглий стіл на тему «Реалізація соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення доступу кожної дитини до позашкільної освіти в Хмельницькій області». Участь у ньому взяли представники Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації, Шепетівський міський голова, заступники голів та начальники управлінь освіти із Шепетівського, Полонського, Славутського, Ізяславського районів, міст Шепетівка, Полонне, Славута, Ізяслав, Нетішин, інші представники національних закладів позашкільної освіти.
Директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації Віктор Очеретянко у виступі зазначив, що позашкільна освіта займає важливе місце в системі освіти нашої держави, адже у підлітковому віці формується як етичний, так і моральний аспекти особистості, естетичні смаки. Саме тому важливо спрямувати індивідуальний розвиток підростаючого покоління у правильне русло, виявити і розвинути талант. Вагомість цього розуміє Президент України Віктор Янукович і спрямовує діяльність влади всіх рівнів на розвиток позашкільної освіти. За словами Віктора Івановича, відповідно статистичних даних на Хмельниччині позашкільною освітою із 127 300 учнів охоплено 65383, що складає біля 52%. Віктор Іванович зауважив на необхідності розвивати нові напрямки позашкільної освіти, використовувати здобутки інформаційно-комп’ютерних технологій. Також він виокремив декілька проблемних моментів у забезпеченні функціонування позашкільної освіти, серед них кадрове забезпечення таких закладів, матеріально-технічні умови, фінансування цього напрямку освіти.
Користуючись нагодою директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації нагородив педагогічний колектив Шепетівського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, в особі директора Тетяни Манійчук, Грамотою Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації за розвиток позашкільної освіти на Хмельниччині. У якісній роботі закладу пересвідчилися члени делегації: Алла Середницька - начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України, Світлана Бут - головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України, Ірина Лєвіна – виконувач обов’язків директора Українського державного центру позашкільної освіти, Наталія Савченко - директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Оксен Лісовий - директор Національного центру «Мала академія наук України», Володимир Вербицький - директор Національного еколого-натуралістичного центру.
В свою чергу, міський голова Сергій Антонюк, під час засідання кругового столу, ознайомив гостей з історією, особливостями міста та відмітив, що міська влада всіляко сприяє розвитку позашкільної освіти. Зокрема, у місті функціонує 5 позашкільних навчальних закладів, у яких 46 педагогів навчають 2219 учнів. Спільними зусиллями влади та інвесторів на державно-партнерських засадах до 2015 року планується завершити реконструкцію басейну, який не працював понад 20 років. Це дасть можливість залучити шепетівську молодь до занять плаванням та матиме вагомий вплив на покращення фізичного здоров’я жителів міста.
Начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України Алла Середницька подякувала Віктору Очеретянку, Сергію Антонюку та начальнику управління освіти виконавчого комітету Людмилі Тихончук за можливість відвідати Хмельниччину і місто Шепетівку. Крім того, Алла Дмитрівна констатувала, що укази Президента стосовно забезпечення доступу кожної дитини до позашкільної освіти поступово реалізуються на місцях. По структурі напрямків позашкільної освіти Хмельниччина відповідає загальнодержавному розподілу. Також представник Міністерства і науки України повідомила, що зараз на рівні Міністерства проводиться робота щодо залучення фінансових ресурсів для забезпечення виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти - майбутнє України» та розвитку позашкільної освіти.
Довідково.
У Шепетівці функціонує 5 позашкільних навчальних закладів, де навчається 2219 учнів. Зокрема:
1. Центр науково-технічної творчості учнівської молоді (навчається 442 учні). Діють гуртки: початкове технічне моделювання, радіоконструювання, швидкісна телеграфія, авіамоделювання, спортивна пеленгація, автомеханіка, ракетомодельний, іграшки-сувеніри, технічний дизайн, автомоделювання.
2. Центр еколого-натуралістнчної творчості учнівської молоді (навчається 459 учні).
Діють гуртки: юні акваріумісти, орнітологи, квітникарі, екологи, кінологи, любителі домашніх тварин, писанкарство, плетіння з верби, любителі зеленої архітектури, юні хендлери, флористика, фітодизайн.
3. Дитячо-юнацька спортивна школа (навчається 441 учень).
Діють секції: легка атлетика, важка атлетика, баскетбол, футбол, бокс, шахи.
4. Центр дитячо-юнацької творчості (навчається 572 учні).
Діють гуртки: декоративно-вжиткового мистецтва, художньої самодіяльності, театрального та лялькового мистецтва, журналістики, дитячого телебачення; ансамбль спортивно-бальних танців «Браво», студії «Пізнайко», «Ранній розвиток дитини».
5. Міжшкільний навчально-виробничий комбінат (навчається 305 учнів).
Здобувають професії: водій категорії «В», кухар, швачка, столяр, продавець, обліковець, секретар-друкарка, токар, перукар-модельєр, оператор ПК, секретар керівника.
Діє 3 зразкових колективи: ансамбль спортивно-бального ганцю «Браво», гуртки «Чарівний бісер», «Вироби зі шкіри» (ЦДЮТ); 2 музеї: «Народні промисли України», «Кімнатні рослини» (ЦЕНТУМ).
Досягнення: вихованцями позашкільних навчальних закладів у 2010-2013 роках здобуто 96 перемог у різких конкурсах Всеукраїнського рівня, у 2012 р. ЦЕНТУМ став переможцем відкритого рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» і нагороджений дипломом «Флагман позашкільної освіти України»
У позашкільних закладах міста працює 46 педагогів, з них: І категорії - 4, вищої - 5,
керівник гуртка-методист - 5, практичний психолог-методист - 1, Відмінник освіти України - 2.
< Попередня | Наступна > |
---|