Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Новини У Шепетівці вшанували визволителів України

У Шепетівці вшанували визволителів України

1_014Сьогодні у обласному меморіально-літературному музеї М.Островського відбулися урочистості з нагоди відзначення у місті 69-ї річниці визволення України від фашистських загарбників.

Міський голова Сергій Антонюк привітав усіх шепетівчан із святом і висловив слова глибокої вдячності ветеранам, учасникам війни, партизанам, працівникам тилу за їх героїчний подвиг. «Вічна слава всім, хто поліг смертю хоробрих на фронтах, у партизанських загонах та підпіллі, у гітлерівських катівнях і таборах смерті, пішов із життя від ран!»,- сказав Сергій Андрійович.

Із словами привітань до ветеранів та присутніх на святі звернулись голова Шепетівської районної державної адміністрації Іван Адамець, голова районної ради організації ветеранів України Олександр Лукашенко.

Заступник голови міської ради Організації ветеранів України, ветеран, учасник бойових дій, інвалід Великої Вітчизняної війни Микола Петрович Сеньков згадав про тогочасне лихоліття та переніс учасників заходу у воєнні роки. Також він побажав усім мирного неба над головою, родинного затишку та благополуччя.

Представники влади спільно із ветеранами та жителями міста вшанували хвилиною мовчання пам’ять про мільйони полеглих у визвольній боротьбі співвітчизників, тих, хто загинув на окупованій території, в концтаборах та на фашистській каторзі. У рамках заходу покладено квіти до меморіального комплексу «Вічний вогонь».

Свято супроводжувалось виступами аматорських колективів міського будинку культури та хору ветеранів.

Довідково. В ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

Визволення України почалося під час Сталінградської битви (листопад 1942 — лютий 1943 р.), яка поклала початок корінному перелому у війні на користь СРСР. Перші населені пункти України в східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 р. Остаточне ж визволення українських земель почалося в ході Курської битви (5 липня—23 серпня 1943 р.).

У 1944 році радянське командування силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, здійснило серію блискучих наступальних операцій, остаточно визволивши територію України.

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

Воїни-українці зробили вагомий внесок у перемогу над нацистською Німеччиною та її союзниками. Радянськими бойовими нагородами було відзначено 2,5 млн. осіб. Українцями були маршали С. Тимошенко, Р. Малиновський, А.Єрьоменко, П. Рибалко, С. Руденко, генерали В. Герасименко, П. Жмаченко, К.Москаленко, І. Кириченко та інші. Маршали й генерали українського походження очолювали більше половини з 15 фронтів, які діяли в період боротьби з німецько-фашистськими загарбниками.

1_0021_0200066661_003
 

     Споживчий ринок       

      mvs