Про красу і багатство української мови можна розповідати дуже багато. Вона мелодійна і м’яка, дивна і чарівна, милозвучна і лагідна, а ще вона рідна нам, бо живемо ми в Україні, на рідній землі і маємо розмовляти державною українською мовою, і добре знати її, бо ми патріоти своєї країни.
До Дня української писемності та мови міська бібліотека №2 разом із вчителем початкових класів загальноосвітньої школи №6 Ольгою Юріївною Свіргун для школярів перших класів провели свято під назвою «Мово рідна, звучи в нашім домі».
Мета заходу виховувати в дітей любов до рідної мови, України, художнього слова, формувати культуру мовлення, розкрити поняття «рідна мова», показати красу і багатство української мови, сприяти вихованню поваги до української мови як до державної.
Діти брали активну участь у святі: відгадували загадки з улюблених казок, співали пісеньки з відомих казочок разом з бібліотекарем і вчителем. Наприкінці свята до класу «завітав» Нестор – літописець зі своєю помічницею. Діти з цікавістю спостерігали за тим, як літописець у своїй келії писав «Повість минулих літ».
Була створена книжкова виставка під назвою «Співає наша мова, чарує, тішить і п’янить», на якій були представлені найцікавіші книжки з фонду бібліотеки, школярі мали можливість ознайомитись з книжками і відкрити для себе багато цікавого з історії розвитку мови та писемності в Україні.
Мова є основною ознакою національності, доки народ має мову, є і сам народ, а не стане мови, не буде й народу. У кожного народу є своя мова, вона найрідніша, найдорожча. Він уперше її почув від матері та батька, вперше її зрозумів, назвав усі предмети і явища, свої почуття і мрії рідною мовою, тому й залишиться мова у серці на все життя. Кожному необхідно вдосконалювати мову, розвивати її, пам’ятати своє минуле та будувати майбутнє.
Зав. бібліотекою №2
Л.Р.Веремійчук

< Попередня | Наступна > |
---|