Сьогодні мільйони громадян України та світова спільнота схилили голови у жалобі за загиблими в часи голодоморів, запалено мільйони свічок. Українці, жителі міст та сіл, долучившись до скорботних заходів, покладань квітів та вінків до меморіалів Голодомору 1932-1933 років, згадали ті страшні часи.
У своєму зверненні Президент України Віктор Янукович зазначив, що Голодомор 1932-1933 рр. став одним з найважчих випробувань для українського народу і наш обов’язок - завжди нести в серцях пам’ять про ті страшні події та зробити все для того, аби не допустити подібної трагедії у майбутньому. Віктор Федорович також зауважив, що історія має бути відкритою для всіх. Кожен може мати різні погляди та по-різному трактувати чи оцінювати події минулого. Водночас, необхідно відкинути всі політичні дискусії та бути єдиними. У цей скорботний день усіх українців об’єднує пам'ять про загиблих співвітчизників. За словами Президента сьогоднішній день має бути поза політикою.
У день пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій в Україні шепетівчани приєдналися до загальнонаціональних заходів. Зокрема, міський голова Сергій Антонюк, перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Хоронжук, керівництво та представники інших державних органів влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій міста та громадськість хвилиною мовчання, покладанням траурних вінків та квітів і запалюванням свічок вшанували пам’ять жертв голодоморів біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років міста Шепетівки.
До скорботних заходів у цей день долучились релігійні конфесії Шепетівки, які провели серед прихожан церков панахиди за померлими.
У знак жалоби на адміністративних будинках установ, організацій міста приспущено Державний Прапор України та серед шепетівчан обмежено проведення розважальних заходів.
Цього ж дня з 16:00 до 24:00 жителі Шепетівки приєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку», розміщуючи на підвіконнях своїх домівок запалені свічки та лампадки.
Довідка: вперше пам’ятна дата була встановлена в 1998 р. указом Президента України і називалася Днем пам’яті жертв Голодомору. У 2000 р. назву було змінено на „День пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій”. В 2007 р., згідно зі зміною, внесеною указом Президента України, цей день став називатися Днем пам’яті жертв голодоморів. Відзначається щорічно в четверту суботу листопада.
Голодомор 1932-1933 рр., який став наслідком організованих заходів керівників УРСР та СРСР, викликав масову загибель сільського населення України та півдня Росії, переважну більшість якого складали українці. На думку сталінського режиму, українське селянство становило серйозну загрозу радянській владі на території України. Під час голодомору, за офіційними даними, загинули близько 9 млн., а за неофіційними - до 13 млн. жителів всієї країни. Крім Голодомору 1932-1933 рр. в історії України були зафіксовані голодомори 1921-1923 та 1946-1947 рр.



< Попередня | Наступна > |
---|