
Для України святкування Днів Європи є особливим святом, бо саме в ці дні українці мають нагоду разом із представниками європейських народів продемонструвати свою єдність в утвердженні спільних європейських цінностей.
На початку заходу гостей свята привітала заступник управління, начальник відділу охорони культурної спадщини, національностей та релігій Хмельницької обласної адміністрації — Валентина Граділь. В.о. міського голови, секретар міської ради Михайло Полодюк у своєму виступі привітав присутніх з Днем Європи.
«День Європи – це свято миру і єднання європейського співтовариства. Відзначаючи його, ми підтверджуємо свій європейський вибір, відданість європейським цінностям, справі демократичних перетворень. Переконаний, що відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації. Вірю, що запровадження європейських стандартів в усі сфери життя українського суспільства забезпечить добробут і процвітання нашого народу» — зазначив Михайло Іванович.
На площі перед музеєм була представлена виставка фото-робіт «EuroFoto», дитячих малюнків «Україна – європейська країна, українці – європейська нація!». Було облаштовано інформаційні павільйони — ÂÂ «ЄС - Україна», де учасники дійства мали змогу ознайомитися з друкованими інформаційними виданнями (листівками, буклетами) щодо Європейського Союзу та євро інтеграційної політики України. Фотостенд «Я в Європі» представляв найкращі фото з мальовничими краєвидами Європейських держав.
Перед входом в музей на подіумі творчі колективи з різних куточків Хмельниччини презентували святковий концерт «Європейська феєрія».
На площі біля музею працювала крамниця українських виробів «Музейна скриня», де майстри народного мистецтва представляли продукцію власного виробництва, а всі охочі могли її придбати.
У майстерні «BodyArt» всі охочі мали змогу нанести на шкіру кольоровими фарбами сюжетні малюнки на європейську тематику — зображення прапорів, гербів та іншої символіки.
Наймолодші учасники проявляли свою творчість в конкурсі «Малюнок на асфальті».
Не залишилися осторонь святкування і представники національних меншин міста — Єврейська, Польська, Вірменська, які розгорнули намети, де представили національну кухню, культуру, традиції, національний одяг, тощо.
Сонячний день, гарний настрій учасників та гостей, святкова атмосфера зробили фестиваль справжнім святом для усієї Шепетівки.


< Попередня | Наступна > |
---|