Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Новини Рішення про видалення дерев приймається колегіально

Рішення про видалення дерев приймається колегіально

img_5908Все частіше й частіше до виконавчого комітету звертаються мешканці міста з проханням надати правову оцінку діям комунальних служб чи невідомих осіб, які проводять роботи із зрізання дерев біля їхніх будинків. Часто виникають питання, якими нормативно-правовими актами врегульовано порядок зрізання зелених насаджень, як з’ясувати законність таких робіт, якими документами це підтверджується, до яких органів можна оскаржити дані дії.
В першу чергу слід враховувати, що зелені насадження є елементом об’єктів благоустрою населеного пункту, а тому порядок їхнього утримання регулюється Законом України «Про благоустрій населених пунктів». Відповідно до ч. 1 ст. 28 цього закону, охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктів під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв.
Законодавством передбачені випадки видалення зелених насаджень. Зокрема, зелені насадження видаляються у разі:
- будівництва об’єкта архітектури;
- знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;
- ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;
- відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;
- проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;
- досягнення деревом вікової межі;
- провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;
- ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.
Видалення зелених насаджень може проводитися лише після отримання документу, який посвідчує право на проведення таких робіт.
Негайне видалення пошкоджених дерев або кущів (їх частин) може здійснюватися в разі, якщо стан таких пошкоджених зелених насаджень загрожує життю, здоров'ю громадян, а також майну громадян або юридичних осіб. В цьому випадку дозвільні документи оформляються після фактично проведених робіт і є доказом їх законності.
За загальним правилом видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської ради, який є колегіальним органом.
Для отримання дозволу особа звертається до міської ради із заявою про видалення зелених насаджень. Слід відзначити, що відповідно до розпорядження міського голови від 19 червня 2013 року була утворена комісія щодо розгляду заяв юридичних та фізичних осіб щодо видалення зелених насаджень на території міста. До якої увійшли спеціалісти, виконавчого комітету, управлінських компаній, та головний спеціаліст відділу екологічного контролю природно-заповітного фонду та рослинного світу — державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області.
Комісія визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці та складає акт обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню.
Виконавчий комітет приймає рішення про видалення зелених насаджень та визначає виконавця даних робіт.
Враховуючи наведене підприємства, установи, організації, які здійснюють зрізання дерев повинні мати дозвіл (рішення виконкому Шепетівської міської ради) на видалення зелених насаджень, який підтверджує законність проведення таких робіт. Мешканці мають право попросити цих осіб надати їм можливість ознайомитися з такими документами. Якщо запитувані документи з будь-яких причин не були надані для ознайомлення, слід попередити цих осіб про передбачену законодавством відповідальність за незаконність таких дій та про ваш намір їх оскаржити. Для цього слід записати прізвище, ім’я та по батькові осіб, що зрізують дерева, їх посаду, звернутися (по телефону чи письмово в порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації») до міської ради та уточнити, чи дійсно приймалося рішення про видалення дерев на даній території. У разі підтвердження безпідставності зрізання дерев, такі дії можуть бути оскаржені до міської ради або Державної екологічної інспекції (29001 м. Хмельницький вул. І.Франка, 2/2 тел./факс 702839).
 

     Споживчий ринок       

      mvs