
— Михайле Івановичу, шепетівчани і гості Шепетівки можуть переконатися на власні очі, що, незважаючи, на матеріальні, економічні та політичні умови, які склалися в Україні, місто працює, нова влада забезпечує його життєдіяльність. Мало хто вже й сподівався, що на проспекті Миру продовжаться ремонтні роботи. Адже знаємо, що коштів катастрофічно не вистачає. Звідки ж фінансування і чи можемо сподіватися, що і решта доріг та вулиць міста будуть ремонтуватися?
— Насамперед, користуючись нагодою, хочу від усього серця ще раз привітати шепетівчан з Днем Незалежності Україні, побажати кожному миру на нашій рідній землі, добробуту, здоров’я і щасливого майбутнього.
Стосовно Вашого запитання, то зауважу, що протягом останніх тижнів, починаючи з 31 липня, розпочалось прокладання верхнього асфальтового покриття на ділянках проспекту Миру: від магазину «Шайба» до аптеки № 6 та від аптеки № 6 до магазину «Колос». На сьогодні завершено прокладання асфальту від вулиці Чкалова до вулиці В.Котика. Окрім цього уже прокладено 1700 кв.м. якісного тротуарного покриття.
Безумовно, позитивним є те, що, попри все, роботи тривають. Їх досить якісно виконує приватне підприємство «МВМ-13». Свого часу ми створили комісію з перевірки якості робіт, адже витрачаються бюджетні кошти. Скажу відверто, що і сам намагаюсь вникати, при першій нагоді виїжджаю і стежу за ходом робіт.
Можу запевнити громаду, що усі норми дотримуються. Асфальт кладеться згідно з стандартами. Присутні фахівці регулярно роблять заміри товщини асфальтного покриття. Вона становить 6 см (5 см – норма та 1 см – на вкатку). Матеріали, з яких виготовляється асфальт, якісні, персонал та лінія виробництва працюють стабільно. Виконавці знають: як тільки зафіксуємо хоча б одне порушення якості наданих послуг, то акти виконаних робіт не будуть підписані до тих пір, поки недоліки не будуть усунені.
Не стоять осторонь цієї важливої справи керівники найвпливовіших громадських організацій нашого міста та підприємці, які вчасно можуть вказати на будь-які упущення у роботі шляховиків.
— Яка ж ситуація з ремонтом інших вулиць міста?
— Давайте вдамося до фактів, оскільки це питання перебуває під моїм особистим контролем. Тому цифри завжди під рукою, а кожен зробить для себе висновки.
Тільки у 2014 році (за станом на 14 серпня) за рахунок міського бюджету проведено капітальний ремонт проспекту Миру та прокладено 7,1 тис. кв.м. дорожнього покриття та 2,6 тис. кв.м. тротуарів.
Приємно зазначити, що за рахунок субвенції з державного бюджету розпочнемо капітальний ремонт вулиці Шешукова. Уже надійшли кошти з обласного бюджету – 146,6 тис. грн.
Виконано також поточний ремонт Старокостянтинівського шосе (205 кв.м.), вулиць Котовського (366 кв.м.), Гагаріна (102 кв.м.), 400-річчя Шепетівки (40 кв.м.), Героїв Небесної Сотні (колишня К.Маркса) (380 кв.м.).
За рахунок субвенцій державного бюджету відремонтовано площу перед автостанцією та стоянки таксі (1228 кв.м.).
Проведено й низку поточних ремонтів на вулицях П’яскорського (129,6 кв.м.), Островського (30 кв.м.), В.Котика (80 кв.м.), Л.Чайкіної (86,6 кв.м.). За виконані роботи розрахувалися сповна, заборгованості перед підрядником немає.
Завершено ямковий ремонт на вулицях Судилківській (258,9 кв.м.), Українській (166 кв.м.), Миколи Дзявульського (203,7 кв.м.).
Отож, поступово, виходячи з фінансових можливостей держави та міста, здійснюється ремонт доріг комунального значення.
— У місті протягом серпня спостерігається відчутна активність комунальних та управлінських компаній. Отож готуємося до зими?
— Зустріти зиму якнайкраще підготовленими – одне з головних завдань органів місцевого самоврядування. Хочу зауважити, що місто регулярно прибирається, і у цьому беруть участь усі комунальні і приватні підприємства. Та й самі шепетівчани досить активні. У виконкомі під час прийому громадян місцеві жителі постійно порушують питання, зокрема, і чистоти на подвір’ях, виявляють проблемні ділянки та сміттєзвалища у місті, які ми поступово ліквідовуємо.
Стосовно ж центру міста, то працівники Шепепетівського ремонтно-експлуатаційного підприємства розпочали прибирання проміжних вулиць та провулків від вулиці Островського до вулиці Героїв Небесної Сотні (колишньої Карла Маркса). З метою наведення чистоти у центрі міста керівник комунального підприємства Юрій Шайнога залучив до робіт 20 осіб з міськрайонного центру зайнятості.
Окрім того, працівники ШРЕПу проводять облаштування вулиць на масиві «Сонячному», уже висипано понад 150 тонн щебеню.
Працівники управлінських компаній «Управдом» та «Житлофонд» на центральних вулицях міста проводили планове збирання пожовклого від спеки листя.
Щодо ремонту прибудинкових територій, то цього року можна за приклад назвати будинок Горбатюка, 12, де за ініціативи виконкому трудівники «Управдому» підсипали під’їзд до будинку і зробили водовідведення. Добре попрацювали працівники ШРЕПу біля будинку за адресою: Старокостянтинівське шосе, 6, де відремонтували прибудинкову територію.
Навіть такі маленькі справи особисто мені приносять задоволення, та й людям приємно. Плануємо, що на 2015 рік закладемо кошти на облаштування прибудинкових пішохідних зон.
Отже, незважаючи на негаразди, роботи з благоустрою міста тривають.
— Наближається осінь, а з нею й початок опалювального сезону. Що нас очікує?
— Сьогодні ми змушені боротися з наслідками діяльності попередньої владної команди Сергія Антонюка. Наразі ми усі перебуваємо у становищі заручників обставин через те, що наше підприємство теплових мереж було здано у концесію ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», яка призвела до боргів перед НАК «Нафтогаз України» майже у сорок мільйонів гривень. У березні 2014 року ми провели засідання виконкому, на якому заслухали їхнього керівника, дали негативну оцінку роботі стосовно несплати боргу та звернулися до Хмельницької обласної адміністрації і до прокуратури. Однак справа поки що не зрушила з місця.
Після проведених нами дій ми звернулися до суду, аби через зміни у договорі концесії зобов’язати підприємство платити борги за газ, оскільки рівень проплати боргу дуже низький. А це означає, що постачання газу у Шепетівку для виробництва тепла під загрозою.
Двадцять сьомого серпня, під час поїздки у місто Хмельницький, знову порушувались питання щодо порятунку Шепетівки. Адже якщо держава, влада не втрутяться – буде біда. Деякі гарячі голови, які не розуміють або не хочуть розуміти складної ситуації, чи може з інших причин, підштовхують мене до одностороннього розірвання концесійного договору. Такі дії дадуть змогу ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» перекласти борги у сорок мільйонів гривень, як кажуть, на плечі городян, а цього допустити не можна.
— Яка ситуація у місті із встановленням індивідуального опалення?
— Сьогодні, згідно з чинним законодавством (постановою КМУ), можна відмовитися від централізованого опалення лише жителі усього будинку. Ми ж на адресу виконкому отримуємо велику кількість звернень від наших мешканців з проханням встановити індивідуальне опалення. У цей складний час виконком зацікавлений в економії газу.
Ми б з радістю пішли на це і на наступний рік заклали кошти на допомогу малозабезпеченим родинам для встановлення індивідуального опалення, як це зробили свого часу, зокрема, у місті Козятині. Але у нас цього року такої програми задіяно не було, та й приватна структура ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» у цьому, зрозуміло, не зацікавлена. А технічні умови на відключення може дати лише це підприємство.
Нині, звісно, воно їх не надає, а без цього від’єднатися від центрального теплопостачання практично не можливо. Принаймні, якби це було комунальне підприємство, то інша справа, а в нашому з вами випадку ми залишаємося заручниками політики місцевих керманичів.
Хочу сказати, що принципова позиція з цих питань першого заступника міського голови, фахівця з комунальних питань Володимира Вихівського, який унеможливлює порушення законодавства. До речі, це призвело до того, що нині окремі депутати і активісти намагаються під надуманими приводами поставити питання про зняття його з посади. Розцінюю їхні дії, як тиск на мене особисто. Нині цього, на мою думку, не потрібно робити.
— Враховуючи останні події у державі, яка допомога від Шепетівки надається військовослужбовцям у зоні АТО?
— Усе, що збираємо і відправляємо у зону АТО – це заслуга наших шепетівчан. Кошти з місцевого бюджету не перераховувались. Проте, багато організацій віддали свій одноденний заробіток для потреб українського війська. Шепетівчани з відкритим серцем та прагненням допомогти своїм землякам, які захищають мир і спокій на Сході України, у зоні АТО, долучилися до збору продуктів харчування та інших необхідних речей.
Приємно, що серед активістів є представники активної молоді з Молодіжної ради Шепетівки. Вони ініціювали акцію, яка проходила під гаслом «Твій внесок сьогодні — єдина країна завтра!». Завдяки їм, під час проведення акції, небайдужі покупці супермаркетів та магазинів ділилися консервами, чаєм, кавою, цукром, печивом, згущеним молоком, а також засобами особистої гігієни. До того ж, підприємці міста збирали кошти на бронежилети, шоломи.
У результаті проведення акції усе зібране кілька разів за допомогою керівників і активістів ГО «Майдан» та відокремленого підрозділу ГО «Хмельниччина. Самооборона і контроль» доправлялося для наших захисників у зону АТО.
— На завершення нашої розмови, які найближчі плани розвитку міста?
— Це завершення асфальтування і встановлення п’яти зупинок на проспекті Миру. Встановлення лічильників з теплопостачання у всіх школах та дошкільних навчальних закладах. Будівництво індивідуальної котельні у школі-ліцеї. Асфальтування вулиці Шешукова (від вулиці В.Котика до ресторану «Едем») з добудовою тротуару, водовідведенням та її освітленням.
Крім того, у зв’язку з подіями на Сході України, першочергове завдання влади — зберегти спокій і стабільність у місті.
— Дякую за розмову.
< Попередня | Наступна > |
---|