Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Новини Стан організації роботи центрів надання адміністративних послуг розглянуто на засіданні обласної колегії

Стан організації роботи центрів надання адміністративних послуг розглянуто на засіданні обласної колегії

tsnap_4523В.о. міського голови, секретар міської ради Михайло Полодюк взяв участь у засіданні колегії Хмельницької обласної державної адміністрації, яке відбулося 27 травня у обласному центрі.

Михайло Полодюк, сприяючи належній роботі ЦНАПу у Шепетівці, зауважує, що якісна організація роботи Центру є одним із пріоритетних завдань влади на місцях, для цього необхідні кваліфіковані працівники, якісне оснащення та налагоджена співпраця адміністраторів та суб'єктів надання адміністративних послуг.

Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Шепетівської міської ради знаходиться в Будинку побуту на першому поверсі в зручному для суб'єктів звернення місці. Адже поряд із центром, на поверсі, працює відділення банку та кіоск канцелярських товарів, у якому надаються послуги з ксерокопії, що значно покращує обслуговування. Вхід до центру обладнаний пандусом для осіб з обмеженими можливостями. На прилеглій території наявна безоплатна стоянка для автомобільного о транспорту.

Адміністратори та державні адміністратори Центру працюють за затвердженими інформаційними картками наданими суб'єктами надання адміністративних послуг, в яких чітко визначено перелік документів та строки виконання для отримання послуги. Центр здійснює діяльність за принципом «Єдиного вікна», прийом та видача результату послуги здійснюється виключно через адміністраторів Центру.

На сьогоднішній день в Центрі громадяни можуть отримати 126 адміністративних послуг: 50 - надаються структурними підрозділами виконавчого комітету;

Слід зазначити, що найбільша кількість суб'єктів звернень до адміністраторів в Центрі з земельних питань 1263 та видачі повідомлень про отриманні різних видів допомог - 973. Станом на 25 травня 2015 року до центру надання адміністративних послуг надійшло 2377 звернень, в тому числі 74 звернення дозвільного центру. Загалом надано 2310 послуг.

З часом завдяки якісній роботі ЦНАПу планується спросити процес отримання адміністративних послуг і наблизити їх до людей.

Голова обласної державної адміністрації Михайло Загородний вважає, що результативна робота ЦНАПів - це ефективний інструмент боротьби з корупцією. Про це він сказав на засіданні колегії. В рамках розгляду на засіданні питання щодо організації роботи центрів надання адміністративних послуг, керівництво районів та ЦНАПів мали можливість ознайомитись із роботою центру у Хмельницькому районі.

«Ми сьогодні ознайомилися з роботою одного з кращих ЦНАПів, він розвивається. Лише поставивши якісну техніку та програмне забезпечення, організувавши електронний документообіг, та мінімізувавши контакти з чиновниками ми позбудемось корупції .» - сказав Михайло Васильович.

Розглядаючи серед районних ЦНАПів можливі центри для відвідування, зупинилися на ЦНАПі Хмельницького району, у першу чергу, через те, що у керівництва райдержадміністрації та районної ради є конструктивне бачення перспективи вдосконалення роботи центру.

Незважаючи на те, що ЦНАПи в області працюють вже більше року, а у містах Хмельницький та Кам'янець-Подільський – більше 2-х років, організація їх роботи потребує суттєвих коректив, результативність яких залежить від спільних дій адміністрацій, органів місцевого самоврядування, територіальних представництв центральних органів виконавчої влади - суб'єктів надання адмінпослуг.

З питань організації роботи центрів надання адміністративних послуг вже на засіданні поінформував директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Юрій Драч.

За його інформацією, у І кварталі 2015 року через місцеві ЦНАПи області видано майже 80,0 тисяч результатів адміністративних послуг. За цим показником Хмельницька область займає 1 місце серед регіонів України.

Протягом січня-квітня цього року через місцеві ЦНАПи надано понад 103,0 тис. адміністративних послуг, у тому числі 8,1 тис. документів дозвільного характеру та зареєстровано 1757 декларацій.

Найкращі показники роботи ЦНАПів задекларовано Віньковецькою, Ізяславською, Теофіпольською, Хмельницькою райдержадміністраціями та виконкомом Нетішинської міської ради.

Серед недоліків у роботі – значний розрив між кількістю видів послуг, затверджених у переліках місцевих центрів, та фактично наданих.

Для порівняння. У Старосинявському районі з населенням на 13,0 тис. осіб або майже на 40,0% меншим ніж у Шепетівському районі надається на 1 тис. населення – 73 послуги. У Віньковецькому районі з населенням у 2,5 рази меншим, ніж у Дунаєвецькому районі надається 124 послуги.

Вагомим чинником, який впливає на якість роботи ЦНАПів, а відповідно, на імідж влади на місцях, є достатня кількість працівників центрів (адміністратори та державні адміністратори) їх професіоналізм, комунікабельність і толерантність.

Сьогодні роботу ЦНАПів забезпечують 62 адміністратора (з урахуванням керівників) та 51 державний адміністратор дозвільних центрів.

Наприкінці минулого та у поточному році значно збільшилося навантаження на них. Так, середньомісячна кількість адміністративних послуг, наданих у поточному році через ЦНАПи, становить 25,7 тис. послуг, що у 2,5 рази більше порівняно із 2014 роком.

На зустрічі було акцентовано увагу, що ЦНАПи – це приміщення максимально зручні для відвідувачів, кардинально відмінні від звичайних "кліше" чиновницьких коридорів та закоулків, загальнодоступних прохідних приміщень.

 

     Споживчий ринок       

      mvs