Другий рік поспіль у мальовничому селі Самчики Старокостянтигівського району відбувся обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"). Учасники "Джури" – 26 роїв з 18 районів і 6 міст області – таборувались з 14 по 18 червня на території історико-культурного заповідника "Самчики". З показовими виступами перед юними джурами виступили учасники дитячо-юнацької кінно-спортивної громадської організації "Клуб – козацький герць" та поліцейські головного управління поліції у Хмельницькій області.
Програма гри була різноманітна і насичена і включала проведення видів змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування, а саме: "Впоряд" (стройова підготовка), "Стрільба" (з пневматичної гвинтівки), "Неповне розбирання та збирання автомату АК-74", "Смуга перешкод" – подолання перешкод на пересіченій місцевості, "Теренова гра" – тактична гра на місцевості із елементами топографії та орієнтування, "Рятівник" – змагання з надання першої долікарської допомоги, "Квест: Випробування джури" – комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра, призначена для активізації знань, умінь та набуття комунікативних звичок в екстремальних умовах. А ще конкурси – "Відун" (на знання історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України), "Бівак" з оцінюванням таборування, "Ватра" (творчо-мистецьке представлення рою), конкурс презентацій звітів про виконання завдання відповідно ідейних принципів лицарства "Служити Богові, Батьківщині, ближнім" під гаслом "Добре діло".
У перервах між змаганнями та конкурсами проводились тематичні виховні та пізнавальні бесіди, майстер-класи і збірки та вишкіл роїв. З учасниками гри спілкувалися волонтер з Корпусу миру Олет Ешлі Лінн (США) на тему "Лідерство. Командна робота", активіст Національної скаутської організації України "Пласт" України Костянтин Мамалига (м. Вінниця).
Всі види та конкурси були командні. Але у конкурсах "Стрільба" та "Неповне розбирання та збирання автомату АК-74" визначалися особисті результати. Найкращий особистий результат у "Стрільбі" показала Катерина Черевик з рою "Кузьминські шибайголови" (Городоцький р-н). На другому місці – Анастасія Багнюк (рій "Несамовиті орли", м. Шепетівка), на третьому – Віктор Волощук (рій "Сокіл" з Новоушицького району). У командному заліку конкурсу трійка кращих була такою: "Несамовиті орли" з м. Шепетівки, рій "Кузьминські шибайголови" з Городоцького р-ну та рій "Шахівські Сердюки" з м. Старокостянтинова. У конкурсі збирання-розбирання автомата АК-74 найкращі результати показали: 1 місце посіла Анна Мазурець (рій "Несамовиті орли", м.Шепетівка), 2 і 3 місця – у представників рою "Звитяга" (Розсошанська ОТГ) – Максима Лемешка і Максима Величка.
Виконання прийомів муштрового впоряду у складі рою оцінювалося у військово-спортивному виді "Впоряд". Найкраще із завданнями впорався рій "Несамовиті орли" з м. Шепетівки. Друге і третє місця – у роїв "Дух козацтва" з Дунаєвецького району та "Полонська сотня" з Полонської ОТГ (об'єднаної територіальної громади).
Цікаво пройшла "Теренова гра", яка, як правило, найбільше подобається учасникам змагань. За жеребкуванням рої діляться на 2 сотні – "синіх" і "малинових". Основні завдання для кожної сотні такі: облаштувати табір в лісі, встановити прапор відповідного кольору (синій або малиновий), визначити серед гравців своєї сотні розвідників, захисників та тих, хто буде у засідці, знайти по карті табір "противника" і спробувати захопити їх прапор. Проте, жодній сотні не вдалося захопити прапор, хоча і "малинові", і "сині" були активними і намагалися атакувати табори своїх "противників". Найбільше балів у "Тереновій грі" набрали 2 рої "малинових" – "Нащадки козаків" з м. Кам'янця-Подільського та "Судилківські джмелі" з Шепетівського району, третій результат у "Шахівських Сердюків" з м. Старокостянтинова, які виступали за "синіх". Після гри один із учасників поділився враженнями: "Після цих випробувань починаєш більше цінувати рідну землю. Завжди присутній дух суперництва та водночас відчуття себе частиною чогось великого та сильного".
Цікаво пройшов вид гри "Квест: Випробування джури", який складався із 8 заданих пунктів – об'єктів, що розташовані на території музею-маєтку Самчики. Для цього напередодні для учасників були проведенні докладні екскурсії, на основі яких і були складені завдання "Квесту". Найкращими у цьому виді були "Полонська сотня" (Полонська ОТГ), "Нащадки козаків" (м. Кам'янець-Подільський) та рій "Вовки" з Летичівського району.
Смугу перешкод на пересіченій місцевості швидко і з найменшими штрафами подолав і виборов перше місце рій "Полонська сотня" (Полонська ОТГ). Друге і третє місця посіли рої "Косаки" з Деражнянщини і "Шахівські Сердюки" (м. Старокостянтинів).
У конкурсі "Ватра" оцінювалось творчо-мистецьке представлення рою, метою якого було висвітлення виховних козацьких традицій, обрядів, забав, бойового мистецтва та ін. Рої "Судилківські джмелі" з Шепетівського району та "Косаки" (Деражнянський район) посіли перше і друге місця у цьому конкурсі. Третіми стали "Нащадки козаків" (м. Кам'янець-Подільський).
Найкраще звіти про завдання відповідно ідейних принципів лицарства "Добре діло" презентували рої "Судилківські джмелі" (Шепетівський р-н), "Сокіл. Жуківські джури" (Славутський р-н) та "Кузьминські шибайголови" (Городоцький р-н).
В інтелектуальній вікторині "Відун", що включала питання з історії України та доби козаччини переможцем став рій "Характерники" (Старосинявський р-н), друге і третє місця посіли "Фальконети" (Красилівський р-н) і "Нетішинські джури" (м. Нетішин).
Швидко промайнули 5 днів джурівського таборування. На урочистому закритті переможцям, призерам та активним учасникам козацької гри вручалися Кубки, медалі, дипломи та грамоти. Учасників вітали помічник віце-прем'єр міністра України з гуманітарних питань Палієв Ю.В., голова обласного штабу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Джура", директор Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Фасоля О.І. та головний суддя гри, тимчасово виконуюча обов'язки директора Хмельницького ОЦТКУМ – Колесник Н.В.
Переможцями обласного етапу гри став рій "Несамовиті орли" з міста Шепетівки, який другий рік поспіль буде захищати честь Хмельниччини у Всеукраїнському етапі гри. Друге місце – у "Характерників" зі Старосинявщини і третє у "Судилківських джмелів" з Шепетівщини.
Як написали у своїй анкеті переможці гри : "Як на нас, гра "Джура" має надзвичайно великий вплив на свідомість нинішніх підлітків. Вона загартовує наші дух і тіло, виховує в наших серцях патріотизм. Вона об'єднує зовсім незнайомих юнаків і дівчат в одну команду, допомагає знайти багато нових друзів". А джуровець з рою "Характерники Берездівщини" (Берездівська ОТГ) написав: "Ця гра розвиває у школярів патріотичний дух, надає навики та знання у військовій справі, виховує дисципліну та піднімає бойовий дух у дітей. На даний час це дуже важливо для України, тому що через сьогоденні події на Сході нашої держави бойова підготовка і виховання патріотичного духу – просто невід'ємна частина нашого життя. Ми дуже переймаємося за наших батьків, дідів, коханих, і коли в нас буде достатньо навиків, ми залюбки допоможемо нашій країні".
І. Кіретова,
заввідділом ОЦТКУМ
< Попередня | Наступна > |
---|