26 серпня за головування міського голови Михайла Полодюка відбувся «круглий стіл» на якому обговорили основні напрямки взаємодії влади та власників малого бізнесу стосовно детінізації підприємницької діяльності.
У заході взяли участь, начальник Шепетівського відділення Славутської ОДПІ Валентина Ординська, представники правоохоронних органів, директори міських ринків, голова Шепетівської спілки підприємців Галина Веселкова, директор міськрайонного центру зайнятості Олександр Ребекевша, начальник управління економічного розвитку Олександр Гринь, начальник управління праці та соціального захисту Сергій Білас, депутати Шепетівсьеої міської ради, представники ЗМІ.
— На сьогодні держава все більше повноважень передає на міста. Тепер з місцевого бюджету частково фінансуються: Центральна районна лікарня, перевезення пільгових категорій громадян, професійно-технічний ліцей, харчування дітей у школах, з місцевого бюджету частково оплачуються і підручники для учнів шкіл. Окрім цього маємо стрімке збільшення тарифів на житлово-комунальні послуги для бюджетних закладів.
В рамках майбутньої децентралізації держава передала на місцевий рівень і функції паспортного столу, державних реєстраторів, державного архітектурно-будівельного контролю. Попри те, що це ніби і нові робочі місця, додатково збільшилися і видатки з міського бюджету на утримання та виконання вищезгаданих функцій. Все це тягне за собою додаткові затрати. Проте, ми всі розуміємо, що без цих функцій громада існувати не може.
Слід зауважити, що також на міському бюджеті є казначейський борг, який взяв міський голова попереднього скликання Сергій Антонюк. Його розмір становить 10 мільйонів гривень, і його теж потрібно повернути державі, — звернувся до присутніх Михайло Полодюк
Надходження до бюджету раніше були більшими, оскільки підприємці справніше платили податки. Через погіршення економічної ситуації в Україні, за останні два роки третина власників малого бізнесу припинили свою діяльність. Якщо місто на сьогодні в плані податків заробляє близько 80 мільйонів гривень, то частка доходу від підприємців становить трохи більше 9 відсотків від зазначеної суми.
Керівників міських ринків запросили, щоб обговорити ситуацію по дрібних підприємцях. Оскільки серед них є такі, що знялися з обліку і не платить податки. Хоча й надалі продовжують торгувати на базарі. Водночас такі громадяни також звертаються за отриманням державної допомоги, зокрема субсидії.
Для врегулювання такої ситуації міський голова попросив директорів ринків, щоб вони посприяли легалізації таких підприємців.
Питання виведення з «тіні» заробітної плати, легалізація зайнятості населення залишається і повинно залишатися пріоритетним у роботі державних органів, бо від цього залежить наповнення бюджету, можливості розвитку міста, виплата пенсій, прибирання вулиць, асфальтування доріг тощо.
< Попередня | Наступна > |
---|