Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Новини «Кожен другий випадок отруєння фальсифікованим алкоголем – летальний»

«Кожен другий випадок отруєння фальсифікованим алкоголем – летальний»

0202Щороку в Україні реєструються непоодинокі випадки отруєння людей неякісним та фальсифікованим алкоголем.

За даними Держпродспоживслужби України в другому півріччі 2016 року в Україні спостерігається значне збільшення кількості отруєнь людей неякісним та фальсифікованим алкоголем.

Випадки отруєння людей неякісним та фальсифікованим алкоголем були зареєстровані на територіях Харківської, Донецької, Миколаївської, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської областей, а також у Житомирській області в м. Бердичів, де отруїлися 3 особи, одна з яких померла. Остання фраза особливо насторожує, оскільки Житомирська область межує з нашою Хмельницькою областю.

Станом на 27.10.2016 року в Україні зареєстровано 143 випадків отруєнь фальсифікованим небезпечним алкоголем, з них завершились летально – 66, тобто майже кожен другий випадок отруєння фальсифікованим алкоголем є летальним.

Очевидно, що дана статистика лише частково відбиває суть питання, оскільки чималий відсоток алкогольних отруєнь ніяк не документується через відсутність скарг чи звернень до лікарів.

Проблема даного питання поглиблюється тим, що часто людина середнє чи навіть важке отруєння спиртами розцінює як звичайне похмілля і найбільшою дурницею в такому випадку є «поправити здоров'я», тобто випити ще невелику кількість алкоголю нібито для покращення самопочуття. Вводити спиртовий розчин, який є антидотом смертельного метанолу (технічного спирту), мають право лише прибулі на виклик медичні працівники. Пам'ятайте, що у разі поганого самопочуття (нудоти, болів у животі та голові, блювоти з кров'ю, сухості у роті, погіршення зору тощо) перша медична допомога має бути така ж, як при харчовому отруєнні: викликання блювоти, вживання великої кількості рідини та сорбентів (активованого вугілля чи білого вугілля) і терміновий виклик «карети швидкої допомоги». Кефір, розсіл чи інші методи в жодному разі не допоможуть при отруєнні саме фальсифікованою горілкою, вони здатні лише частково усунути неприємні симптоми при передозуванні звичайним алкоголем, в цьому полягає принципова різниця.

Найчастіше причиною смерті від випитого спиртового фальсифікату є вміст метанолу (технічного спирту) в горілці, і що особливо лякає – на запах чи смак такий смертельний напій від звичайного відрізнити практично неможливо, це можна виявити лише у лабораторії. Метанол (технічний спирт) для людського організму є особливо небезпечною речовиною. Метанол – отрута, що діє на нервову та судинну системи організму людини. При потраплянні в організм людини 10 мл метанолу може призвести до важкого отруєння, сліпоти; 25-30 мл метанолу призводить до смерті людини.

Аби застерегти себе від такої небезпеки, як отруєння фальсифікованим алкоголем, слід пам'ятати прості правила:

не купувати немаркований алкоголь без засвідчених гарантій якості;не розпивати алкогольні напої у малознайомих компаніях;не купувати «з-під поли» дешеві напої невідомого виробництва;якщо сумніваєтеся у якості напою, але боїтеся образити господаря застілля – лише пригубіть напій, не ковтаючи його, або ж ввічливо попросіть не наливати вам.

А ще пам'ятайте негласне правило: навіть хороший та елітний алкоголь «правильно» діє лише в невеликих кількостях – тоді він справді здатен зробити застілля веселим, а людину – бадьорішою. Найменше зловживання призводить кожного разу до інших наслідків, і майже стовідсотково – неприємних.

Бережіть своє здоров'я та здоров'я рідних і близьких Вам людей!

 

     Споживчий ринок       

      mvs