Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Новини Держпродспоживслужба у Шепетівському районі повідомляє!

Держпродспоживслужба у Шепетівському районі повідомляє!

45За оперативним повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області зареєстровано спалах захворювання на гостру кишкову інфекцію серед учасників фестивалю «Перлина Кам'янця», який проходив 19-21 листопада 2016 року у м. Кам'янець-Подільському Хмельницької області. У фестивалі брали участь понад 1000 дітей з керівниками колективів із різних областей України.

Станом на 22 листопада  2016 р. захворіло 56 осіб, серед яких 48 дітей та 8 дорослих. До інфекційного відділення Кам'янець-Подільської міської лікарні у стані середньої важкості  було госпіталізовано 12 осіб (3 дорослих та 9 дітей) з попереднім діагнозом «Гострий гастроентероколіт». Станом на ранок 22 листопада 2016 р. в стаціонарі залишилась лише 1дитина 13-ти років.

Встановлено, що всі захворілі з 19 по 21 листопада 2016 року проживали та харчувались у готельно-ресторанному комплексі «Ксенія»  за адресою: м. Кам'янець-Подільський, вул. Жванецьке шосе, 3.

Усього в зазначеному  комплексі перебувало 227 осіб: з м. Броварів (Київська обл.) – 41 особа, м. Дніпро – 21, м. Шостка (Сумська обл.) – 21, м. Жидачів (Львівська обл.)– 44, м. Бурштина (Івано-Франківська обл.) – 31, м. Одеси – 16, м. Києва - 53.

Для встановлення причин і умов виникнення спалаху та його ліквідації при Кам'янець-Подільському міськвиконкомі створена комісія, до складу якої залучено фахівців Держпродспоживслужби.

21.11.2016 року розпочато проведення санітарно-епідеміологічного обстеження готельно-ресторанного комплексу «Ксенія».

Фахівцями ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» для лабораторних досліджень  відібрано проби харчових продуктів, змиви, проби питної води. Обстежуються контактні особи. В осередку захворювання проведено заключну дезінфекцію, за контактними встановлено медичне спостереження.

За фактом виникнення спалаху підготовлено матеріали до прокуратуру.

Держпродспоживслужба з метою попередження поширення інфекційних захворювань серед населення (у зв'язку  з прибуттям  учасників фестивалю до місць постійного проживання) звернулась до  обласних державних адміністрацій у Київській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Львівській, Одеській, Сумській областях та в м. Києві щодо забезпечення  проведення повного комплексу протиепідемічних заходів, у тому числі медичного спостереження за учасниками фестивалю «Перлина Кам'янця», своєчасне виявлення, ізоляцію, госпіталізацію захворілих осіб та надання повного комплексу  медичної допомоги.

Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

В.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Шепетівському районі Савіцький В.М.

ПАМ'ЯТКА по профілактиці харчових отруєнь та гострих кишкових інфекцій під час проведення масових заходів

Щороку в Україні та в нашій області реєструються непоодинокі випадки харчових отруєнь та захворювань людей на різні важкі за перебігом кишкові інфекції, такі як сальмонельоз, дизентерія, гастроентероколіт інші, пов'язані із вживанням небезпечних та неякісних харчових продуктів.

Найбільш загрозливими є захворювання людей під час проведення масових заходів (весілля,  дні народження, проводи в армію, хрестини, поминальні обіди тощо), коли від вживання неякісних страв, в коло захворілих потрапляє значна кількість дітей та дорослих.

За спостереженням, підйом кількості отруєнь та рівнів захворюваності відмічається  з настанням теплого періоду року, коли висока температура сприяє інтенсивному розмноженню збудників хвороб в навколишньому середовищі та потраплянню в організм людини через забруднені харчові продукти, воду тощо.

При цьому гігієнічна та професійна підготовка людей, які займаються приготуванням страв, їх власне здоров'я, наявність на об'єкті проточної води, достатньої кількості холодильного, технологічного обладнання, використання якісної сировини, дотримання  умов її зберігання, а також  зберігання готових продуктів та страв, мають величезне значення в попередженні можливого виникнення спалаху кишкових інфекцій.

Особливо важливо це враховувати під час проведення будь-яких масових заходів в домашніх умовах, де відсутня достатня кількість холодильників для належного зберігання, великої кількості сировини, продуктів, а також плит для приготування страв.  Додатковою загрозою є використання лабораторно неперевіреного тваринного м'яса та м'яса  птиці, курячих та качиних  яєць, які можуть бути отримані від хворих тварин, а також залучення до приготування страв та обслуговування  запрошених гігієнічно та професійно непідготовлених родичів, знайомих, сусідів, без медичних оглядів, особових медичних книжок, які самі можуть бути носіями та розповсюджувачами різноманітних кишкових  інфекцій.

Тому, замовникам проведення масових подій, з метою запобігання виникнення харчових отруєнь та кишкових інфекцій необхідно ретельно  підійти до організації їх проведення, при цьому зробити все можливе по вивченню та дотриманню наступних рекомендацій:

1. Утриматись від масових святкувань та приготування страв в домашніх умовах, де відсутня необхідна кількість технологічного холодильного обладнання та професійно підготовлених кухарів.

2. Проведення масових заходів проводити на об'єктах громадського харчування з достатньо кількістю посадочних місць, забезпечених виробничими приміщеннями, технологічним, холодильним устаткуванням, професійно підготовленими працівниками, миючими дезінфікуючими засобами.

3. Не використовувати для приготування страв  сире м'ясо тварин, птиці, курячих та качиних яєць, сметани та страв, виготовлених в домашніх умовах, які не пройшли відповідних лабораторних досліджень на наявність збудників хвороб.

4. Категорично відмовитись від допомоги в приготуванні страв та обслуговування запрошених та гостей, осіб без необхідної професійної підготовки, які не пройшли гігієнічного навчання, медичний огляд та не мають особових медичних книжок.

5. Закупку сировини та продуктів для виготовлення страв, проводити в магазинах та на ринках при наявності на продукцію документів, що засвідчують їх безпечність та якість (висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи, сертифікати відповідності, ветеринарні свідоцтва, якісні посвідчення).

6. Утриматись від замовлення чи приготування м'ясних та рибних фаршированих страв, холодців, заливних, паштетів та інших страв, які заправлені майонезом чи сметаною, тортів та тістечок з кремом, особливо в теплий період року.

7. Заборонити зберігання сировини, готової продукції, страв без дотримання необхідної температури та без наявності достатньої  кількості холодильного обладнання.

8. Не допускати сумісне зберігання сировини (м'яса сирого, яєць, овочів) готової продукції та страв в одному холодильнику.

9. Для миття сировини, приготування страв використовувати проточну питну воду гарантованої якості.

 

     Споживчий ринок       

      mvs