На території міст працюють потенційно-небезпечні об’єкти:
– ВАТ “Шепетівський м’ясокомбінат”;
– залізнична станція Шепетівка.
Аварії (техногенні надзвичайні ситуації) на цих об’єктах можуть супроводжуватись викидом (виливом) в атмосферу і на прилеглу територію сильнодіючих отруйних речовин (СДОР), таких як хлор, аміак і т.н.
З метою координації дій населення у разі виникнення техногенних ситуацій повідомляємо про:
І. Дії у випадку загрози виникнення хімічної небезпеки:
– сирени і гудки з перервами підприємств – це сигнал “Увага всім!”. Негайно увімкніть приймач або телевізор. Слухайте інформацію про НС та порядок дій.
– При оголошенні небезпечного стану не панікуйте.
– Попередьте сусідів, допоможіть інвалідам, дітям та людям похилого віку.
– Ужийте заходів для зменшення проникнення отруйних речовин у квартиру (будинок): щільно закрийте вікна та двері, щілини заклейте.
– Підготуйте запас питної води в герметичному посуді чи ємкості, підготуйте найпростіші засоби санітарного оброблення (мильний розчин для миття рук).
– Дізнайтесь у органів влади про місце збору мешканців для евакуації та уточніть час її початку.
– Підготуйтеся: упакуйте в герметичні пакети та складіть у валізу документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2-3 доби.
– Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання візьміть підготовлені речі, одягніть засоби захисту.
ІІ. Дії у випадку раптового виникнення хімічної небезпеки:
– Одержавши повідомлення про небезпеку хімічного зараження, виконайте передбачені заходи:
– Надягніть найпростіші засоби індивідуального захисту органів дихання та захисту шкіри.
– Негайно залиште зону хімічного забруднення.
– Якщо засобів індивідуального захисту немає і вийти з району аварії неможливо, залишайтесь у приміщенні, але негайно та надійно герметизуйте приміщення.
– Вимкніть джерела газо-, електропостачання та загасіть вогонь у печах, чекайте повідомлень органів влади з питань НС через засоби зв’язку.
– Виходьте із зараженої зони в бік, протилежний напрямку вітру, та обходьте яри, лощини – в низинах може бути висока концентрація СДОР.
– При підозрі на ураження СДОР уникайте будь-яких фізичних навантажень, але пийте рідину (чай, молоко, сік, воду) в необмеженій кількості та зверніться до медичного закладу.
– Вийшовши із зони зараження, зніміть верхній одяг, ретельно вимийте очі, ніс та рот, по можливості прийміть душ.
ІІІ. Надання першої допомоги при уражені СДОР.
Передусім негайно захистіть органи дихання від подальшої дії СДОР.
Надягніть протигаз або ватно-марлеву пов’язку, попередньо змочивши її водою або 2% розчином питної соди в випадку отруєння хлором. При отруєні аміаком – водою або 5% розчином лимонної кислоти.
Винесіть потерпілого із зони зараження та забезпечте йому спокій і тепло.
Краплі 30% альбуциду, в ніс – оливкове масло.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Перша медична допомога ураженим СДОР в осередку хімічного ураження полягає в захисті органів дихання, видаленні та знезаражені стійких СДОР на шкірі, слизових оболонках очей, на одязі та негайній евакуації за межі зараженої зони.
Сектор з питань НС та ЦЗН
виконавчого комітету Шепетівської міської ради
< Попередня | Наступна > |
---|