Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Новини Шепетівське відділення гідно виконує статутні завдання

Шепетівське відділення гідно виконує статутні завдання

2016010920315З першого серпня 2017 року розпочало повноцінно функціонувати Шепетівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області, яке об'єднало виконання функцій у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування, як з тимчасової втрати працездатності, так від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. З новими повноваженнями та завданнями на території обслуговування, що охоплює місто Шепетівка, Шепетівський та Ізяславський райони, відділення функціонує з 1 серпня 2017 року.

Сьогодні у відділенні працює 6 чоловік. Така, здавалась би, незначна кількість спеціалістів забезпечує виконання основних завдань Фонду, серед яких: надання застрахованих особам матеріального забезпечення, страхових виплат, страхових витрат на медичну та соціальну допомогу; організація профілактики нещасних випадків; контроль за використанням коштів Фонду;забезпечення проведення розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, страхових виплат тощо.

Всього на обліку у відділенні зареєстровано 4556 страхувальників, азагальна кількість застрахованих сягнула понад 24 тисяч осіб.

За 2017 рік спеціалістами відділення прийнято та опрацьовано 2441 заяв-розрахунків страхувальників для проведення фінансування для надання матеріального забезпечення. За рахунок коштів Фонду профінансовано 14,3 млн грн,в тому числі: допомоги по тимчасовій непрацездатності – 9,2 млн грн; допомоги по вагітності та пологах – 5 млн грн;допомоги на поховання – 107 тис гривень.

Працівники відділення здійснюютьвагомий внесок у вирішенні завдань соціального захисту людей з обмеженими можливостями, які втратили свою працездатність на виробництві та потребують особливої уваги. Нині у відділенні перебуває на обліку 349 потерпілих на виробництві та осіб, які втратили годувальника, а саме: 7 осіб з інвалідністю І групи, 34 особи з інвалідністю ІІ групи, 146 осіб з інвалідністю ІІІ групи та 118 потерпілих на виробництві, яким визначено ступінь втрати працездатності без встановлення групи інвалідності, 44 особи, які мають право на страхову виплату в разі втрати годувальника.Всі вони щомісячно та вчасно отримують належні їм страхові виплати та інші види відшкодувань.Розуміючи всю важливість турботи про життя та здоров'я потерпілих на виробництві, про їх соціальний захист, спеціалісти відділення виконавчої дирекції Фонду не залишають поза увагою потерпілих, які переміщуються з тимчасово окупованої території. На сьогодні у відділенні перебуває на обліку 26 таких осіб. Працівниками відділення оперативно вирішуються всі питання, щоб ці громадяни якнайшвидше отримали належні їм відшкодування. Всі ці внутрішньо переміщені особи рівноправно забезпечуються всіма необхідними видами соціального забезпечення та належними їм виплатами.

За 2017 рік потерпілим на виробництві відшкодовано 4,4 млн грн щомісячних страхових виплат в разі часткової чи повної втрати працездатності.Страхові виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника, становлять 804,77 тис гривень. Крім того, відповідно до призначення медико-соціальних експертних комісій потерпілих на виробництві забезпечено виплатами на спеціальний медичний догляд, постійний сторонній догляд та побутове обслуговування на 404,09 тис гривень. Виплачено допомогу по тимчасовій непрацездатності в сумі 204,6 тис грн, витрати на лікарські засоби та вироби медичного призначення склали 38,9 тис гривень. Санаторно-курортним лікуванням забезпечено 6 осіб на загальну суму 53,4 тис грн, на протезно-ортопедичні вироби та технічні засоби реабілітації використано 117,2 тис грн коштів Фонду, витрати на придбання пального склали 2,3 тис гривень.

Загалом на статутні напрямки діяльності відділенням в 2017 році витрачено 20,7 млнгривень. Фінансування страхувальників, виплата щомісячних страхових виплат застрахованим особам, які отримали травми на виробництві, забезпечення їх необхідними засобами реабілітації, медичним інвентарем та інших допомог проводилося в передбачені чинним законодавствомтерміни.

Безпечні умови праці та відсутність нещасних випадків - основа стабільності будь-якого виробництва, ефективності та продуктивності праці, нормального мікроклімату в колективі. Тож роботодавці та власники підприємств повинні розуміти і вигідно вкладати кошти в створення безпечних умов праці, ніж потім нести значні матеріальні затрати у вигляді штрафів та різних видів виплат.А завдання спеціалістів Фонду допомагати їм в цьому. Шепетівське відділення проводить семінари, наради та навчання з питань охорони праці. Постійно надаються консультації з розслідування нещасних випадків, оформлення матеріалів розслідування, береться участь у розробленні профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів та запобігання нещасним випадкам на виробництві і професійним захворюванням, з підготовки документів для проведення страхових виплат потерпілим, сприяння в отриманні таких документів.

Продовжується тісна співпраця з підприємствами, установами, організаціями щодо організації та провадження дієвих профілактичнихзаходів.

Загалом, Шепетівським відділенням робиться все можливе для того, щоб Фонд виконував свої функції на високому рівні.

Гаврилюк В.І., начальник Шепетівського відділення

управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області

 

     Споживчий ринок       

      mvs