Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Новини ЯК ВИБРАТИСЯ З ЛЬОДЯНОЇ ПАСТКИ?

ЯК ВИБРАТИСЯ З ЛЬОДЯНОЇ ПАСТКИ?

    Лід може бути неміцним біля стоку води тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорослі вмерзли у лід; тонкий лід там, де б’ють ключі, де швидка течія або струмок впадає в річку.
    Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударами ноги.
    Якщо ви на лижах і вам треба прокласти лижню, закріплення лиж відстебніть, палиці тримайте в руках, але петлі лижних палиць краще не накидайте на кисті рук. Рюкзак повісьте лише на одне плече, а краще волочіть на мотузці на 2-3 метри позаду. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (та й пішоходами) не скорочуйте менше, ніж на 5 метрів.

    Виміряти точну товщину можна лише знявши спочатку верхній (каламутний) прошарок від снігового, зовсім уже неміцного льоду.

    Безпечним вважається лід: для одного пішохода - лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для влаштування ковзанки - не менше 10 - 12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів); масова переправа пішки можу бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.
    Якщо лід почав тріщати, не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.
    Твердо затямте, що зимова підлідна ловля риби потребує особливого суворого дотримання правил безпеки:
    не пробивайте поруч багато лунок;
    не збирайтесь великими групами на одному місці;
    не пробивайте лунки на переправах;
    не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега;
    завжди майте під рукою міцну мотузку 12 - 15 метрів;
    тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку

ЯКЩО ВИ ПРОВАЛИЛИСЯ НА ЛЬОДУ РІЧКИ АБО ОЗЕРА:
    Широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтеся від занурення головою.
    Намагайтеся, не обламуючи краю пролому, без різких рухів вибиратися на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги.
    Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
    Якщо на ваших очах на льоду провалилась людина, негайно сповістіть їй, що йдете на допомогу. Візьміть лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати їх потрібно з відстані 3 - 4 метрів.
    Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтесь до пролому.
    Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потерпілого укрийте від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.
ПАМ’ЯТАЙТЕ: ВИРУШАТИ НА ВОДОЙМИ ПООДИНЦІ НЕБЕЗПЕЧНО!
Завідувач сектором з питань НС та ЦЗН                                                   М. Кикоть

 

     Споживчий ринок       

      mvs