Одними із головних завдань позашкільної освіти, визначених Законом України «Про позашкільну освіту», є створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку вихованців, учнів і слухачів; пошук, розвиток та підтримка здібних, обдарованих і талановитих дітей. Ці та інші важливі питання сьогодні розглядалися під час проведення першим заступником голови облдержадміністрації Вадимом Гаврішком наради із заступниками голів РДА/міських рад, начальниками відділів освіти, молоді та спорту у режимі відео селектора, присвяченому підбиттю перших результатів забезпечення збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів.
Вадим Гаврішко зазначив, що Президент України Віктор Янукович велику увагу приділяє розвитку позашкільної освіти. За короткий період часу прийнято цілу низку нормативних документів, що покликані сприяти розвитку дитини у всіх аспектах.
Особливе місце посідає Національна стратегія розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, метою якої є підвищення доступності якісної, конкурентоспроможної освіти відповідно до вимог інноваційного сталого розвитку суспільства та економіки; забезпечення особистісного розвитку людини згідно з її індивідуальними здібностями, потребами на основі навчання протягом життя.
Крім того, посадовець наголосив, що діяльність позашкільних навчальних закладів здійснюється з урахуванням завдання, визначеного соціальними ініціативами Глави держави. А саме створити кожній дитині – можливості для розвитку творчих здібностей та охопити позашкільною освітою не менше 70% дітей шкільного віку.
Наразі в області функціонує 176 позашкільних навчальних закладів, в яких займається 77 % дітей.
За останні три роки збільшено охоплення дітей позашкільною освітою закладами освіти на 20%. Проте є райони, де на сьогоднішній день відсоток охоплення нижче середньо обласного (53,3%). Та такі, де за останні три роки не введено в експлуатацію жодного спортивного об’єкта.
Поряд з цим спільними зусиллями влади та громади збережено мережу позашкільних закладів. Так, у Ізяславському районі відкрито Будинок творчості «Райдуга» у новому просторому приміщені.
Прикладом для наслідування може слугувати Дунаєвецький район, де на початок цього навчального року додатково виділено 30 ставок керівників гуртків та зміцнено матеріально-технічне забезпечення позашкільних навчальних закладів району.
Іншим позитивним прикладом є Шепетівський міський центр дитячо-юнацюкої творчості, в якому практикується робота студій раннього естетичного розвитку малечі. Це дає змогу залучити до позашкілля дітей дошкільного віку.
В місті Кам’янці-Подільському активно використовуються інноваційні форми роботи з дітьми (дистанційне позашкілля, контактний зоопарк, розвиток мережі філій позашкільних навчальних закладів і інші).
Вадим Гаврішко, спілкуючись з представниками районів, наголосив на подальшому розвитку позашкільної освіти області завдяки розширенню мережі позашкільних навчальних закладів шляхом відкриття філій, секцій, гуртків у сільській місцевості та зміцненню матеріально-технічної та інформаційно-методичної бази наявних закладів.
Ю.Наконечний
Прес-служба Хмельницької ОДА