Забезпечення представників територіальної громади Шепетівки комфортними умовами життєдіяльності, надання якісних житлово-комунальних послуг є першочерговим завданням діяльності органу місцевого самоврядування і, відповідно, підприємств комунальної сфери міста. Як показали опитування жителів міста у ході впровадження регіонального проекту «Народна ініціатива» та аналіз звернень громадян, що надійшли до виконавчого комітету міської ради протягом 10 місяців цього року, найбільша частка порушених у зверненнях питань стосується саме комунальної сфери. А із початком опалювального сезону посилилась стурбованість деяких шепетівчан щодо рівня тепла у їх домівках.
На нараді із керівниками комунальних підприємств міста, що відбулась під головуванням першого заступника міського голови Олександра Діхтярука, обговорено своєчасність реагування на скарги громадян щодо дотримання теплового режиму у квартирах та порядку відшкодування у разі його неналежного рівня.
Вартість послуг із теплопостачання прямо залежить від витрат на їхнє забезпечення відповідно до чинних нормативів. Для мешканців міста Шепетівки тарифи за теплопостачання встановлені Національною комісією в розмірі 7, 88 грн. за квадратний метр. Оскільки ціна на газ для теплопостачальних підприємств встановлена висока, зрозуміло, що вартість послуг теплопостачання є значною. Розрахунок тарифів здійснюється на підставі вихідних даних в загальному по підприємстві та всіх споживачах і є єдиним для відповідної категорії користувачів. Для визначення тарифу на централізоване опалення одного квадратного метра опалювальної площі в житлових будинках не обладнаними засобами обліку теплової енергії використовується усереднена річна норма витрат теплової енергії. Впродовж опалювального сезону, а це становить 6,28% місяця, щомісячна норма витрат теплової енергії і температура зовнішнього повітря змінюється, а тариф залишається єдиним, тому вартість за теплопостачання розраховується за певною формулою.
Поширеною серед шепетівчан є ситуація, коли мешканці квартир констатують факт недостатнього теплового режиму у власних квартирах, виникає питання яким чином діяти, як зафіксувати температуру і як здійснити перерахунки.
Директор ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» Анатолій Пращур сказав, що згідно з правилами надання послуг з теплопостачання вимірювальною величиною є температура в помешканні, яка повинна складати не менше 20°C у кімнатах і не менше 18 °C в наріжних кімнатах. За кожен градус менше за вказаних вище норм підприємство робить перерахунок населенню на 5%. Саме тому важливо аби шепетівчани звертались до підприємства, оскільки приводом для перерахунку вартості за спожите тепло є акт контролерів, які фіксували занижені температури, або акт від ЖЕКу про те, що стояк був завоздушений чи відключений при проведенні ремонтних робіт.
Активність власників помешкань, де виникає ситуація із неналежним тепловим режимом, дозволить скоординувати дії підприємств комунальної сфери та покращити рівень обігріву житла шепетівчан. Таким чином, лише завдяки спільним зусиллям влади і шепетівчан, з ініціативи жителів міста можна досягти ефективного результату і зробити умови проживання комфортнішими.