Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home

Питання механізму висунення кандидаток на присвоєння звання «Мати-героїня» та паритетної участі жінок і чоловіків у суспільному житті розглянуто на засіданні координаційної ради

e-mail Друк PDF

1_07318 лютого під головуванням заступника міського голови Тетяни Зайцевої відбулося засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної політики і попередження торгівлі людьми. На розгляд членам координаційної ради винесено питання про почесне звання «Мати-героїня» та про заходи, спрямовані на досягнення паритетної участі жінок і чоловіків у суспільному житті.

Начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Наталія Стасюк зауважила, що звання України «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили і виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. Матерям, яким присвоєно звання «Мати-героїня» відповідно до Указу Президента України від 25 грудня 2007 року «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєне почесне звання України «Мати – героїня» виплачується винагорода у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму.

Протягом останніх шести років виконкомом міської ради всього підготовлено 103 подання на багатодітних матерів, яких висунули до нагородження почесною відзнакою підприємства і установи міста, координаційна рада, а на цей час звання присвоєно 93 жінкам Шепетівки. Сьогодні в місті нараховується 33 сім’ї, в яких виховується 5 і більше неповнолітніх дітей. При досягненні дітей 8-ми річного віку, матері, які їх виховують, можуть претендувати на представлення до звання.

Про механізм висунення кандидаток на присвоєння звання «Мати-героїня» інформувала присутніх на засіданні головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Алла Гайдай. Координаційною радою затверджено перелік необхідних документів для висунення кандидатур на звання «Мати-героїня» та розгляду їх координаційною радою.

Заступник директора міськрайонного центру зайнятості Наталія Бушинська доповіла членам координаційної ради про заходи, спрямовані на досягнення паритетної участі жінок і чоловіків у суспільному житті, зокрема у залученні жінок до впровадження підприємницької діяльності. Це передбачено Державною програмою забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року та Міською програмою забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2012 – 2015 роки. В межах програми протягом минулого року проведено 54 заходи, охоплено 2624 особи, в основному заходи були спрямовані на гармонізацію поведінкових моделей суспільства у сфері відносин жінок і чоловіків, просвітницьку роботу за напрямком.

Свої досягнення у поєднанні улюбленої справи та започаткування малого бізнесу продемонстрували представники Hand-maid студії «Сонце в долонях», керівником якої є Світлана Столяр. Члени студії підготували маленький сюрприз для членів координаційної ради, вони провели «Майстер – клас» із виготовлення поробок.

1_0011_026
 

     Споживчий ринок       

      mvs