Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home

Продаж алкоголю у Шепетівці в нічний час – бути чи не бути?

e-mail Друк PDF
img_6691Сьогодні в сесійному залі міської ради начальник управління економічного розвитку Олександр Гринь запропонував на громадське обговорення проект рішення про впорядкування торгівлі алкогольними напоями на території міста.
Для посилення профілактики і протидії проявам пияцтва та алкоголізму серед населення міста Шепетівки, з метою формування в суспільстві здорового способу життя, зниження рівня споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, обмеження доступу до них дітей, охорони їх здоров’я, учасникам громадських слухань пропонувалося обговорити встановлення часу продажу алкогольних напоїв в торгівельних закладах міста з 10.00 год. до 22.00 год., в закладах ресторанного господарства міста - з 11.00 год. до 24.00 год. А також рекомендувати суб’єктам господарювання встановити інформаційні таблички щодо обмеження продажу алкогольних напоїв.
На громадських слуханнях були присутні представники громадськості, центральної районної лікарні, Шепетівського міського відділу УМВС України в Хмельницькій області, Шепетівської ОДПІ, депутати міської ради, представники управлінь та відділів виконавчого комітету міської ради, підприємці.
Як повідомив Олександр Михайлович за даними Шепетівського міського відділу УМВС України в Хмельницькій області за 2013 рік працівниками міського відділу міліції було виявлено та задокументовано 1081 адміністративний протокол, де порушення скоєні в стані алкогольного сп’яніння, з них дітьми віком до 18 років – 22 протоколи. За шість місяців 2014 року таких протоколів було складено 472, з них скоєно неповнолітніми в стані алкогольного сп’яніння – 17.
Значна частина кримінальних правопорушень, скоєних в стані алкогольного сп’яніння, припадає на період з 23.00 год. до 06.00 год. після вживання спиртних напоїв і, в більшості випадків, у місцях розташування ресторанів, кафе, барів та магазинів з цілодобовим режимом роботи.
За словами нарколога Шепетівської ЦРЛ Олександра Якимчука на обліку в наркологічному кабінеті перебуває 1317 осіб з діагнозом хронічний алкоголізм, окрім цього фахівець зазначив, що обмеження, які водяться на продаж алкогольних напоїв дають позитивний результат.
Представники від підприємців висловили думку, що обмеження продажу алкогольних напоїв не принесе позитивних результатів, що данні адміністративні втручання в господарську діяльність лише зменшать надходження до міського бюджету, а також викличуть сплеск самогоноваріння.
— Якщо ми сьогодні ставимо питання боротьби із продажем алкоголю, то це потрібно починати зі школи та сім’ї. Це питання треба вирішувати, але не треба рубати відразу, а просто все правильно обдумати. Насамперед, треба ламати цілу систему, яка вже давно прогнила, - сказала підприємець Ірина Семенюк.
Директор міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Вінницька переконувала присутніх підтримати даний проект рішення, адже вона не зі слів знає про негативний вплив алкоголю на підлітків, до чого спричиняє надмірне вживання алкоголю. Проблема алкоголізму в Україні, а особливо дитячого, є надзвичайно важливою.
— Розглядати тему алкоголю в країні потрібно комплексно. Ми неодноразово вивчали цю проблему і в Україні, і за кордоном, і вважаємо, що обмеження доступу населення до алкоголю – це надзвичайно важливий крок. Аби відбулися позитивні зрушення, потрібно, підтримати даний проект рішення, — наголосила Тетяна Олександрівна.
Після годинних дебатів думки в залі розділилися. Частина людей погодилася з пропозицією рекомендувати обмежити продаж алкогольних, частина ні. Проти таких намірів виступали здебільшого підприємці.
Зважаючи на таку ситуацію Олександр Гринь запропонував винести даний проект рішення на найближче засідання громадської ради і лише після цього виносити пропозицію на розгляд сесії міської ради.
 

     Споживчий ринок       

      mvs