Страх, який завжди переслідує…Думки, що все ще повториться і це не кінець! Чоловік систематично б’є, кричить, виганяє на вулицю, то вдома закриває…Дитині буде рік. Бив ще тоді, коли була вагітна. Боялася, щоб не лишитися з дитиною без даху над головою. Думала, коли народиться дитина, все налагодиться. Проходить день, два і знову синець за синцем, сльози, страждання, психологічний стрес… Забути…Швидше усе забути… Або сховатися, закритися від усього світу, щоб нікого не бачити… Захистити себе? Або ні…Мовчати…Щоб не було розголосу, щоб ніхто не дізнався, щоб ще гірше не стало , щоб не помстився…Мовчати…
Зіткнувшись з першими проявами насильства, подумайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей. Не мовчіть! Не терпіть насильства!!! Значним впливом на формування агресивності, жорстокості дорослої людини є проблемне дитинство. Адже у кожного залишаються спогади, страхи, біль, розчарування, що все може повернутися. Наслідки проявів домашнього насильства можуть передаватися з покоління до покоління, триваючи вічність.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про попередження насильства у сім’ї» насильством у сім’ї визнаються будь - які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи.
Більше 50 % населення України продовж усього свого життя страждали від насильства у сім’ях, причому 30% насильства у дитячому віці.
Відповідно до Закону України «Про попередження насильства у сім’ї» існують такі види насильства:
1)Першим видом є фізичне насильство – це умисне нанесення тілесних ушкоджень, побоїв, що може призвести до тривалого розладу здоров’я.
2)2)Другим видом є психологічне насильство – це пов’язане з дією одного члена сім’ї на психіку іншого шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування.
3)Третім видом є сексуальне насильство – це посягання однієї особи на статеву недоторканість іншого.
4)Четвертим видом є економічне насильство – це умисне позбавлення однієї особи іншою житла, їжі, одягу, майна чи коштів на які постраждалий має законне право.
Згідно статті 15 Закону України «Про попередження насильства у сім’ї» члени сім’ї, які вчинили насильство в сім’ї, несуть кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність. Відповідно до ст. 1732 Закону України «Про адміністративне правопорушення» особі, яка вчинила насильство в сім’ї тягне за собою накладання штрафу від 3 до 5 н.м.д.г., або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку або адміністративний арешт на строк до 5 днів.
Ніхто не може бути застрахований від можливості виникнення насильства у сім’ї, тому кожен з нас має сказати «Стоп насильству!» у власній родині. Адже сім’я - це має бути те місце, де тебе поважають, розуміють, де комфортно, де ти щаслива, де можна нікого не боятися і почуватися вільному кожному – і дитині і дорослому і особі похилого віку.
Якщо ви зустрілися із проблемою насильства, Шепетівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, завжди Вас підтримає та не лишить осторонь ваші проблеми. Звертайтеся за адресою: м. Шепетівка, вул. Судилківськ а, 28, тел. 4-16-23.
Ваша біль потребує розуміння та підтримки!
Статтю написала
Фахівець центру соціальних
служб для сім’ї, дітей та молоді Осип’юк Л.І.
< Попередня | Наступна > |
---|