10 січня 2012 року в Шепетівському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбувся навчальний тренінг для прийомних батьків на тему: «Налагодження дисципліни без покарань». У тренінгу взяли участь працівники Центру, родини Вознюків, Шишових, Сирнікових, Герасімчуків, які створили прийомні сім'ї, кандидати у прийомні батьки та заступник міського голови Зайцева Т. Г., начальник служби у справах дітей Купрацевич К. В. Проводила тренінг директор Шепетівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Вінницька Т. О.
В місті Шепетівці функціонує 4 прийомні сім'ї, в яких виховуються 7 дітей, з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Родини, які вирішили створити прийомну сім'ю впевнені у тому, що чужих дітей не буває і кожній дитині в світі необхідна допомога, турбота і любов.
В деяких проблемних питаннях виховання дітей допомога фахівців не завадить. Найкращий метод знайти вірне рішення проблем - це науковий підхід та поради людей, які мають досвід.
На тренінгу прийомні батьки за допомогою спеціалістів робили вправи, що допомогли вибудовувати модель сімейного виховання, де діти будуть відчувати себе захищеними та щасливими. Спільними зусиллями було визначено чи потрібно карати дітей та яким має бути покарання. Прийомні батьки склали правила покарання і радять дотримуватись їх всім хто має відношення до виховання дітей.
ПРАВИЛА ПОКАРАННЯ
1. Покарання повинне викликати переживання, а не фізичний біль або образу на дорослих.
2. Покарання повинне бути корисним – не шкодити фізичному та психічному здоров’ю дитини.
3. Не можна карати за підозрою – необхідно бути упевненим у тому, що дитина зробила те, у чому її звинувачують.
4. Якщо є сумніви, то краще не карати - необхідно бути упевненим у доцільності покарання.
5. Одне покарання за кілька провин – якщо кілька поганих учинків зроблено одночасно, покарання повинне бути суворим, але тільки одне за всі вчинки одразу.
6. Краще не карати, ніж карати із запізненням – не потрібно розділяти в часі провину й покарання.
7. Покарали – вибачили. Яким би не був учинок, не потрібно згадувати про нього кілька разів.
8. Покарання не повинне кривдити - воно не повинно бути принизливим. Якщо дитина вважає, що дорослий ставиться не справедливо, покарання матиме негативний ефект.
9. Дитина не повинна боятися покарання.
< Попередня | Наступна > |
---|