До переліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ), визначеного чинним законодавством, не включені члени фермерських та особистих селянських господарств. Проте такі особи мають право на добровільну сплату ЄСВ.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 10 Закону № 2464-VI від 08.07.2010 року «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» з 01.01.2016 платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, є члени фермерського господарства, особистого селянського господарства.
Єдиною можливістю реалізації права добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування є укладення договору.
Особи, які бажають узяти добровільну участь у системі загальнообов'яз-кового державного соціального страхування, повинні звернутись у фіскальні органи за місцем проживання й подати документи:
✓ заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування за встановленою формою;
✓ копії таких документів:
— трудової книжки (за наявності);
— документа, що посвідчує особу (паспорт);
-документа, що підтверджує членство у фермерському господарстві, особистому селянському господарстві (для членів таких господарств).
Скільки платити:
Особи беруть добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь, але не менш як протягом одного року.
Тобто договір про добровільну участь укладають на будь-який строк, але не менш як на рік.
У договорі визначають розмір і порядок сплати єдиного внеску, умови скасування договору, права та обов'язки сторін, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов цього договору.
У разі бажання особи сплатити ЄВ за попередні періоди, коли особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), і отримання від неї відповідної заяви, фіскальні органи укладають з особою окремий договір про одноразову сплату.
До того ж сума сплаченого єдиного внеску кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого, виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, визначених на дату укладення договору.
Суму, з якої нараховуватиметься єдиний внесок, члени фермерських або особистих селянських господарств визначають для себе самостійно, однак така сума не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску і більшою, ніж максимальна величина бази нарахування єдиного внеску.
У 2016 році сума мінімального страхового внеску з ЄСВ становить:
- З 01.05.2016 р. – 319 грн (22% × 1450 грн);
- З 01.12.2015 р. – 341 грн (22% × 1550 грн).
Максимальна величина місячного доходу, на який нараховується ЄСВ,становить 25 прожиткових мінімумів, тобто:
- З 01.05.2016 р. – 36250 грн (25 × 1450 грн);
- З 01.12.2016 р. – 38750 грн (25 × 1550 грн)
Шановні громадяни!
Пам'ятайте, що отримуючи заробітну плату в «конверті» чи маючи інше неоформлене джерело доходу, ви маєте забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім...
< Попередня | Наступна > |
---|