За чотири роки в Україні від вибухів газу і кисню загинули понад 70 людей. Після чи не найбільшого вибуху побутового газу у житловому будинку, що стався у Дніпропетровську у 2007 році, подібні інциденти неодноразово повторювалися.
Так 16 грудня 2012 року у Харкові чоловік заніс 20-літровий газовий балон і поставив його у квартирі на 10-му поверсі. Згідно з повідомленням, після занесення балона, наповненого при низькій температурі, в приміщенні відбулося різке розширення газу, що і спровокувало руйнування балона й утворення вибухонебезпечної газоповітряної суміші. Загинуло двоє дорослих і двоє дітей (2005 та 2011 р.н.). Постраждало восьмеро осіб. Їх із травмами різних ступенів важкості госпіталізовано.
За попередніми даними, вибухнув газовий балон, що викликало пожежу у 4 квартирах. Вибухом зруйновано міжквартирні перегородки, пошкоджено перекриття між 9-м, 10-м та 11-м поверхами, має місце втрата несучих здатностей конструкції зовнішньої стіни. Вогнем знищено та пошкоджено майно чотирьох квартир. Порушення правил безпечного користування призводить до нещасних випадків.
Найбільша їх кількість трапляється в результаті зберігання балонів зрідженого газу в приміщеннях загального користування у житлових та громадських будинках (сходових клітинах, підвальних, горищних та інших вбудованих чи прибудованих приміщеннях). Під час проведення газозварювальних та інших ремонтних робіт працівники житлово-комунального господарства часто залишають газові балони у підвалах житлових будинків для продовження робіт на наступний день. Залишені без нагляду балони зрідженого газу у підвалах житлових будинків не рідко стають каталізатором лиха.
Управління Держтехногенбезпеки у Хмельницькій області нагадує громадянам, якщо у вашому будинку, підвалі, під’їзді чи на горищі знаходяться балони зрідженого газу негайно зателефонуйте до житлово-комунальної дільниці.
ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ!
- Неухильно дотримуйтесь правил користування газовими приладами, стежте за тим, щоб вони були чистими і справними.
- Користуйтеся віконними кватирками для систематичної вентиляції приміщень.
- Перевіряйте наявність тяги в димоходах опалювальних печей перед розпалюванням та під час роботи цих приладів.
- Стежте за справністю припливно-витяжної вентиляції.
- Вимагайте від начальників житлово-експлуатаційних контор перевірки вентиляції та димоходів не менше одного разу на квартал.
- При відсутності тяги користуватися колонками, котлами для місцевого опалення, гарячого водопостачання та печами категорично забороняється.
- Не розміщуйте баки для кип’ятіння білизни на звичайних конфорках газової плити. Посуд з широким дном потрібно встановлювати на спеціальні конфорки з високими ребрами.
- Не дозволяйте дітям користуватися газовими приладами.
- Не залишайте без нагляду газові прилади увімкненими навіть на короткий час.
Будьте завжди уважні при користування газом –
у цьому запорука безпеки газопостачання!
Управління Держтехногенбезпеки у Хмельницькій області.
Наступна > |
---|