Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта

Правова допомога чоловікам-батькам

( Інформаційний лист)

7678787Міжнародне та українське законодавство спрямоване на забезпечення рівних прав та можливостей матері та батька
Конвенція ООН «Про права дитини». Стаття 9. Держави-учасниці забезпечують те, щоб дитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням визначають у відповідності із застосовуваним законом і процедурами, що таке розлучення необхідне в якнайкращих інтересах дитини.
Конституція України. Стаття 21. Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Стаття 51. Сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
Закон України «Про охорону дитинства». Стаття 11. Батько і мати мають рівні права та обов'язки щодо своїх дітей. Стаття 15. Дитина, яка проживає окремо від батьків або одного з них, має право на підтримання з ними регулярних особистих стосунків і прямих контактів.
Сімейним кодексом України передбачено, що чоловік має право на батьківство. При цьому, відмова дружини від народження дитини або нездатність її до народження дитини може бути причиною розірвання шлюбу. Дружина, чоловік мають право розподілити між собою обов'язки в сім'ї і повинні утверджувати повагу до будь-якої праці, яка робиться в інтересах сім'ї. Усі найважливіші питання життя сім'ї подружжям вирішуються спільно, на засадах рівності (в тому числі питання виховання дитини). Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини. Здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності. Батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Чоловік, з яким проживає дитина, має право на утримання від дружини - матері дитини до досягнення дитиною трьох років, а у випадку, якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку - до досягнення дитиною шести років. Мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, зокрема якщо хтось із них перебуває у надзвичайній ситуації (наприклад у місці позбавлення волі), крім випадків, коли таке право обмежене законом. Усиновити дитину може не лише жінка, а і чоловік.
Відповідно до змін, внесених до Закону України « Про відпустки». Відповідно до змін, внесених до Закону чоловікам, які усиновили новонароджених дітей безпосередньо з пологового будинку, надається відпустка з дня усиновлення тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів - при усиновленні двох і більше дітей). Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами батьком дитини, який фактично доглядає за дитиною. У період перебування у відпустці для догляду за дитиною він може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за ним зберігається право на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною.
Згідно Закону України «Про відпустки» особі (як жінці, такі чоловіку), яка усиновила дитину віком старше трьох років, надається одноразова оплачувана відпустка у зв'язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини ( якщо усиновлювачами є подружжя - одному з них на їх розсуд). Батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі) надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 7 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.
 

     Споживчий ринок       

      mvs