Патріотизм визначається більшістю людей як одне з найглибших громадянських почуттів, змістом якого є любов до батьківщини, відданість своєму народові, гордість за надбання національної культури. Він виявляється в практичній діяльності, спрямованій на всебічний розвиток своєї країни, захист її інтересів. Виховання патріотизму - важлива складова виховної діяльності.
Патріотизм - величний вияв нескінченної любові до рідного краю. Він, подібно до любові, керує людською свідомістю, заставляючи робити великі і малі вчинки в ім'я своєї батьківщини. Патріотизм, як і честь виховує великих, сильних людей, які не рахуються із ціною свого життя і здатні пожертвувати ним заради рідної землі. Патріотизм породжує впевненість у собі, волю в перемогу, віру в свою націю, свій народ.
Кого можна вважати справжнім патріотом? Безперечно, патріот – це той, хто любить свою країну. Але що таке «країна»? Це територія (ландшафти, клімат,) це - населення, громадяни, це – мова, це – минуле, тобто історія, це сьогоднішні досягнення і проблеми, це – можливі перспективи... Є люди, котрі люблять рідну природу, але жаліються на людей навколо: смітять, п'ють... Є такі, що люблять минуле і критикують сьогодення: бідність, правопорушення, некомфортність... Але, зрештою, головне – любити... Тільки чи можна любити країну,
не вміючи любити саме тих її громадян, котрих бачиш майже щодня: членів своєї сім'ї, сусідів, колег по роботі, земляків? Є так звані «патріоти», котрі кричать про свій патріотизм, а людей навколо – своїх же, українців, гризуть, ненавидять, Мені здається, що справжній патріот – це людина, котра не стільки кричить про свою любов до країни і народу, скільки чесно робить свою роботу і вміє допомагати тим українцям, котрі поряд і котрі потребують допомоги... Кричати про свій патріотизм – у сто разів легше, бути дієвим патріотом – у сто разів важче , але і у сто разів корисніше для України.
Студент, котрий сумлінно навчається, чесно працює, вдосконалює себе – патріот, навіть якщо не ходить на мітинги і не кричить про свій патріотизм. Вчитель, котрий вдосконалює себе і вміє якісно вчити українських школярів чи студентів – справжній патріот, навіть якщо не б'є себе в груди і не козиряє своїм патріотизмом. Вчений або митець, котрий робить свою роботу – своїми діяннями у сто разів приносить більше користі Україні, ніж крикун, котрий хвалиться своїм патріотизмом... Підприємець, котрий забезпечує робочі місця українцям.... Журналіст, котрий піднімає справжні проблеми і вказує на справжні недоліки, спонукаючи нас їх перебороти... А викладач іноземної мови хіба не патріот? Адже він допомагає нашим співвітчизникам оволодівати світовими надбаннями науки, мистецтва, культури... А ці надбання збагачують особистість, її внутрішній світ, і тоді вона зможе більш успішно реалізовувати себе, добиватися успіху, робити щось вагоме і корисне для своєї країни, для своїх співвітчизників... І своїми ж досягненнями прославляти свою країну... І коли це зрозуміє більшість громадян нашої країни – буде більше досягнень у різних сферах життя, і нас будуть сприймати інші нації, інші країни цілком інакше, краще, - то ж хіба буде ще потреба самим себе підхвалювати, кричати про патріотизм? Нас будуть хвалити інші... А ми просто будемо усвідомлювати, що добре робимо свою роботу, і у нас усе добре виходить... Ставаймо професіоналами, вдосконалюймо себе, робімо звершення кожен у своїй сфері – і ми станемо самодостатньою гармонійною нацією...
< Попередня | Наступна > |
---|