24 травня голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь у розширеному засіданні колегії облдержадміністрації, яке провів голова ОДА Олександр Корнійчук.
Впродовж засідання члени колегії розглянули кілька питань порядку денного.
Про стан реформування системи надання адміністративних послуг в області поінформував директор Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Максим Левицький.
За його словами, у 2015 році через місцеві ЦНАПи надано майже 360,0 тисяч адміністративних послуг, у тому числі суб'єктам підприємництва області видано більше 14 тисяч документів дозвільного характеру (на рівні 2014 року).
За станом на 1 травня 2016 року через місцеві ЦНАПи надано 111,6 тисяч адміністративних послуг, що на 8,3% більше ніж за аналогічний період минулого року. При цьому центрами райдержадміністрацій надано 62,6 тисяч послуг (56%), міст обласного значення – 49 тисяч послуг (44%).
З розрахунку на 1 тисяч населення кількість наданих послуг місцевими ЦНАПами становить 86 одиниць: по районах – 84 послуги, по містах облас-ного значення – 95 послуг.
Серед районів області найбільша кількість послуг, наданих через ЦНАПи на 1 тисячу населення, у Ярмолинецькому (172 одиниці), Сла-вутському і Городоцькому (по 113 одиниць), Теофіпольському (106 оди-ниць), Новоушицькому (96 одиниць) та Ізяславському (93 одиниці) районах, найменша кількість – у Дунаєвецькому (53 одиниці), Чемеровецькому (54 одиниці), Старосинявському (56 одиниць) та Шепетівському (58 одиниць) районах.
Серед міст обласного значення найбільшу кількість адміністративних послуг на 1 тисячу населення надає ЦНАП виконкому Нетішинської міської ради (153 одиниці), найменшу – виконком Кам'янець-Подільської міської ради (54 одиниці).
Найбільшу частку адміністративних послуг, які надаються через ЦНАПи, займають послуги з реєстрації бізнесу та речових прав на нерухоме майно, оформлення паспортних документів та реєстрації місця проживання, а також у сфері земельних відносин.
Роботу ЦНАПів забезпечують 132 адміністратори, торік – 113.
Штатна чисельність адміністраторів більшості райдержадміністрацій становить 4 одиниці, а у Городоцькому, Ізяславському, Новоушицькому та Старокостянтинівському районах – 5 одиниць.
Серед міст обласного значення найбільша штатна чисельність адміні-страторів у місті Хмельницький (27 посад), по 6 штатних одиниць – у містах Нетішин та Старокостянтинів, 5 – у місті Шепетівка, по 4 посади – у містах Кам'янець-Подільський та Славута.
Як зазначив Максим Левицький, потребують приведення у відповідність до вимог законодавства власні розпорядчі акти, які регулюють діяльність ЦНАПів Волочиської, Городоцької, Ізяславської, Кам'янець-Подільської, Славутської, Шепетівської, Ярмолинецької райдержадміністрацій та виконкому Кам'янець-Подільської міської ради.
Необхідно доопрацювати переліки адміністративних послуг, які надаються ЦНАПами Деражнянської, Кам'янець-Подільської, Новоушицької, Полонської, Славутської, Шепетівської, Ярмолинецької райдержадміністрацій, виконкомів Кам'янець-Подільської, Старокостянтинівської та Шепетівської міських рад.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 року № 523-р, яким затверджено перелік адміністративних послуг органів виконавчої влади, які повинні надаватися виключно через центр надання адміністративних послуг, з початку року забезпечено надання послуг громадянам та суб'єктам підприємництва: обласною державною адміністрацією (50 послуг), департаментами екології та природних ресурсів (448 послуг), економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації (12 послуг), управлінням державної архітектурно-будівельної інспекції (1648 послуг), головними управліннями державної служби України з надзвичайних ситуацій (60 послуг), Держсанепідслужби (158 послуг), Національної поліції (124 послуги), Держгеокадастру (41480 послуг) в області, обласним управлінням лісового та мисливського господарства (101 послуга).
Протягом 2015 року проведено організаційну роботу із забезпечення доступу місцевих органів влади, адміністраторів центрів надання адміністра-тивних послуг до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Підключення до зазначених державних реєстрів забезпечено усіма рай-держадміністраціями та виконкомами міських (міст обласного значення) рад.
За станом на 1 травня цього року завершено передачу райдержадміністраціям та міським (міст обласного значення) радам повноважень у сферах державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.
Здійснення повноважень у сфері державної реєстрації бізнесу та речових прав забезпечено 17 райдержадміністраціями, усіма міськими (міст обласного значення) радами та іншими суб'єктами державної реєстрації, які визначені законодавством.
Потребує вирішення питання забезпечення робочих місць державних реєстраторів оргтехнікою та меблями, які у 16 районах та 4 містах обласного значення знаходяться у тимчасовому користуванні та належать місцевим під-розділам юстиції (крім Кам'янець-Подільського, Красилівського, Летичівського, Хмельницького районів та міст Кам'янець-Подільський і Неті-шин).
Крім того, повноваження у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців здійснюють посадові особи Дунаєвецької міської і Гуменецької сільської рад та 161 нотаріус; повноваження у сфері державної реєстрації нерухомості здійснюють 9 органів місцевого самоврядування та 4 бюро технічної інвентаризації у містах Городок, Старокостянтинів, Хмельницький та Шепетівка.
Від 4 квітня 2016 року повноваження реєстрації місця проживання громадян на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці здійснюють виконавчі органи сільських, селищних, міських рад.
За результатами моніторингу виконання повноважень з реєстрації про-живання фізичних осіб встановлено, що реєстраційні дії виконують усі органи місцевого самоврядування області (414 одиниць).
Децентралізація владних повноважень з надання адміністративних по-слуг забезпечила з початку 2016 року додаткові надходження до місцевих бюджетів у сумі 9,5 млн. грн, у тому числі до районних бюджетів – 1,1 млн. грн, до бюджетів органів місцевого самоврядування – 8,4 млн. грн, з них до бюджетів міст обласного значення – 6,3 млн. гривень.
З другого питання порядку денного про стан підготовки підприємств агропромислового комплексу області до збирання зернових культур у 2016 році доповів заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадим Конончук.
Програмою соціально-економічного розвитку області на 2016 рік господарствами усіх форм власності передбачається отримати валовий збір зернових в обсязі 2,72 млн. тонн. Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації та управліннями агропромислового розвитку райдержадміністрацій розроблено структуру посівних площ сільськогосподарських культур, згідно з якою зернові культури займають 525 тис. га, або 47% від загальної посівної площі.
Враховуючи ринковий попит, основною зерновою культурою зали-шається озима пшениця, якої під урожай поточного року посіяно 234 тис. гектарів. Цей показник становить 45% у структурі зернових культур. У цілому всі площі озимої пшениці знаходяться у доброму та задовільному стані.
Водночас, майже половина валового збору зернових забезпечується ярими культурами, які займають 27% у структурі посівних площ, серед яких основними є ярий ячмінь і кукурудза. Ці культури посіяно на площах 75 та 156 тис. га відповідно. Крім того, ранні ярі зернові культури посіяно на площі 98 тис. га, що становить 106% до прогнозу.
Збільшено прогнозовані площі посіву інших ярих культур, таких як со-няшник – до 104 тис. га (+65 тис. га), цукровий буряк – до 36 тис. га (+ 9 тис. га).
Для забезпечення збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур в області є понад 1640 зернозбиральних комбайнів, 1010 одиниць з них імпортного виробництва з високою продуктивністю.
Проводиться робота по ремонту та налагодженню наявної зернозби-ральної техніки. З початку року в агроформуваннях області було відремон-товано 1640 одиниць або 100% до загальної кількості діючої техніки.
Найважливіше питання щодо підготовки до жнив, яке потребує невід-кладного вирішення, – фінансове забезпечення. Для проведення комплексу збиральних робіт у 2016 році потреба в коштах становить близько 1,0 млрд. грн, з них на паливно-мастильні матеріали – 450,0 млн. гривень. Основними джерелами покриття фінансової потреби мають бути власні кошти агроформувань та залучені кошти переробних підприємств у частині авансів.
Наразі продовжується ремонт зернозбиральної техніки, підготовка матеріально-технічної бази, накопичуються паливно-мастильні матеріали. В області придбано 17,1 тис. тонн дизельного пального та 2,4 тис. тонн бензину на загальну суму 330 тис. грн при потребі, відповідно, 20,7 та 3,9 тис. тонн, тобто, забезпеченість дизпаливом становить 83% від потреби, автобензином – 62 відсотки.
Окрім іншого, члени колегії заслухали інформацію про стан дотримання свободи слова в області.
За результатами засідання надано відповідні доручення та прийнято протокольні рішення обласної державної адміністрації.
У роботі розширеного засідання колегії ОДА взяли участь голови районних рад, міські (міст обласного значення) голови, голови райдержадміністрацій та начальники управлінь, директори Департаментів, установ і організацій області.
< Попередня | Наступна > |
---|