Шепетівська міська рада

старий сайт

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Новини До відома громадян

До відома громадян

РЕКОМЕНДАЦІЇ

населенню у випадку виникнення радіаційної небезпеки

 

Після отримання повідомлення (по радіо або через інші засоби оповіщення) про радіаційну небезпеку, населенню рекомендується негайно виконати наступні дії:

  1. Укритися в житлових будинках. Важливо знати, що стіни дерев'яного будинку послабляють іонізуюче випромінювання в 2 рази, а цегляного - у 10 разів! Заглиблені укриття (підвали) ще більше послабляють дозу випромінювання: з дерев'яним покриттям у 7 разів, з цегляним, або бетонним у 40-100 разів.
  2. Вжити заходів захисту від проникнення в квартиру (будинок) радіоактивних речовин з повітрям: закрити кватирки, ущільнити рами і дверні прорізи, вимкнути кондиціонери.
  3. Зробити запас питної води: набрати воду в закриті ємності, підготувати найпростіші засоби санітарного призначення (наприклад мильні розчини для обробки рук), перекрити крани.
  4. Провести йодну профілактику (тільки після спеціального повідомлення!) Йодна профілактика полягає в прийомі препаратів: йодистого калію, або водно-спиртового розчину йоду. При цьому досягається 100% ступінь захисту від нагромадження радіоактивного йоду в щитовидній залозі.

Йодистий калій варто приймати після їжі разом з чаєм, киселем або водою один раз на день протягом 10 діб:

- дітям до двох років - по 0,040 г на один прийом;

- дітям старше двох років і дорослим - по 0,125 г на один прийом.

Водно-спиртовий розчин йоду потрібно приймати після їжі три рази на день протягом 10 діб:

- дітям до двох років - по 1-2 краплі 5%-ої настойки йоду на 100 мл молока або суміші;

- дітям старше двох років і дорослим - по 3-5 крапель на склянку молока або води.

При неможливості вживання водно-спиртового розчину, наносити на кисті рук та ступні ніг настоянку йоду у виді сітки один раз на день протягом 7 діб.

        5. Провести підготовку до можливої евакуації. Попередити сусідів, допомогти дітям, інвалідам та людям похилого віку. їх мають евакуювати в першу чергу. Підготувати документи і гроші, предмети першої необхідності, упакувати ліки, до яких ви часто звертаєтеся, мінімум білизни і одягу (1-2 зміни). Зібрати запас наявних у вас консервованих продуктів, у тому числі молоко для дітей на 2-3 дні. Зібрані речі варто упакувати в поліетиленові мішки і пакети та зберігати їх у приміщенні, найбільш захищеному від проникнення зовнішнього забруднення (на відстані віддаленій від вікон і дверей). Перед виходом з будинку вимкнути джерела електро-, водопостачання, взяти підготовлені речі, одягти засоби захисту органів дихання та шкіри, які є в наявності.

    З прибуттям на нове місце перебування провести дезактивацію засобів захисту та обробку відкритих ділянок шкіри спеціальним водяним розчином.

           6. У випадку пересування по відкритій місцевості необхідно використовувати підручні засоби захисту:

      - органів дихання - застосувати спеціальний респіратор, або прикрити рот і ніс змоченою водою марлевою пов'язкою, носовою хусткою, рушником або будь-якою частиною одягу;

      - шкіри і волосяного покриву - прикрити будь-якими предметами одягу, головними уборами, косинками, накидками, рукавичками. Якщо вам вкрай необхідно вийти на вулицю, то рекомендуємо надягти гумові чоботи, які необхідно знімати при вході в житлове приміщення.

             7. Під час перебування в зоні радіоактивного забруднення виконувати такі правила:

        - використовувати в їжу тільки консервоване молоко і харчові продукти, що зберігалися в закритих приміщеннях і не піддавалися радіоактивному забрудненню. Не пити молоко від корів, що продовжують пастися на забруднених полях;

        - не вживати овочі та фрукти, що росли на відкритому грунті і зірвані після початку надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище;

        - не пити воду із відкритих джерел та водопроводу після офіційного оголошення радіаційної небезпеки; накрити колодязі плівкою або кришками;

        - уникати тривалих пересувань по забрудненій території, особливо по дорозі з ґрунтовим покриттям, або траві, не ходити в ліс, утримуватись від купання у відкритих водоймах.

              Запам'ятайте: дисципліна та організованість, суворе виконання даних рекомендацій значно зменшують променеве навантаження і будуть сприяти збереженню вашого здоров'я. При оголошенні повідомлення про аварію не поспішайте, дійте впевнено та розважливо!

         

        Завідувач сектором з питань         

        НС та ЦЗН міськвиконкому                                   М.Кикоть

         

             Споживчий ринок       

              mvs