Коли у мирний час у звичайних повсякденних турботах люди отримують травми, від яких стають інвалідами, а то і вмирають, то подібне явище сприймається не тільки трагічно, воно просто не вкладається в свідомість. Тому збереження життя і здоров'я людини не тільки на виробництві але й за його межами набуває особливого значення з огляду на соціально-еконо-мічні та демографічні аспекти сучасного розвитку нашої області.
Про це велась розмова на черговому засіданні ради з питань безпечної життєдіяльності населення при облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдерж-адміністрації Гаврішка В. Д.
У нашому місті, з метою покращення і координації роботи місцевих органів виконавчої влади у сфері профілактики травматизму у побуті, на початку року були розроблені “План заходи з профілактики травматизму невиробничого характеру у м. Шепетівка на 2011 рік ”. І на їх виконання спрямовуються зусилля управлінь і відділів міськвиконкому, районного відділу ГУ МНС, районної санітарно-епідеміологічної станції, міськрайонного відділу УМВС, відділення ДАІ з обслуговування Шепетівського району та АТІ, центральної районної лікарні та інших відповідальних виконавців.
Зокрема, в серпні цього року на засіданні ради з питань безпечної життєдіяльності населення при міськвиконкомі заслуховувалося питання про виконання вказаних План заходів за І півріччя 2011 року, на якому були прийняті відповідні рішення щодо покращення роботи по запобіганню нещасним випадкам в побуті.
Але, незважаючи на проведену профілактичну роботу, серед населення міста спостерігається значна кількість нещасних випадків невиробничого характеру, у тому числі зі смертельними наслідками. Відповідно до оперативних даних про смертність населення внаслідок нещасних випадків за січень-вересень 2011 року загинуло внаслідок травм, отруєнь та інших зовнішніх впливів 34 особи, що на 11 осіб більше ніж за такий самий період минулого року. Серед загиблих в побуті - 2 дітей віком до 14 років. Відбулось збільшення в порівнянні з відповідним періодом 2010 року нещасних випадків із смертельним наслідком з причин випадкових падінь – 4 особи проти 1, спричинених дією диму, вогню та полум’ям – 3 особи проти 0 і спричинених електрич-ним струмом, випромінюванням, температурою або тиском – 2 особи проти 0. Кількість випадків невиробничого травматизму з причин навмисних самоушкоджень залишається досить значною - 9 осіб проти 8. Не зареєстровано смертельних випадків спричинених вогнепальною зброєю та під час лікування.
За січень-серпень 2011 року серед населення міста сталося 969 нещасних випадків невироб-ничого характеру в результаті яких потерпіло 970 осіб, із них 121 дитина до 14 років. В тому числі 12 нещасних випадків пов’язані з транспортом, в результаті яких потерпіло 13 осіб, із них 2 особи загинуло. Серед потерпілих 5 дітей віком до 14 років. У 2010 році за відповідний період сталося 13 нещасних випадків пов’язаних з транспортом в результаті яких потерпіло 14 осіб, із них 2 особи загинуло. Серед потерпілих 1 дитина віком до 14 років.
Основними причинами нещасних випадків у побуті є те, що люди зловживають спиртними напоями і не дбають про особисту безпеку, а також здоров'я і безпеку оточуючих, порушують Правила дорожнього руху, протипожежної безпеки, поведінки на воді тощо.
Такий стан справ вимагає суттєвого покращення організаційної роботи і вжиття більш дієвих заходів щодо запобігання нещасним випадкам у побуті. Зокрема, потрібно посилити контроль за виконанням рішення виконавчого комітету міської ради від 26 січня 2010 року "Про посилення профілактики і протидії проявам пияцтва та алкоголізму серед населення м. Шепетівки", рішення сесії міської ради від 24 лютого 2011 року "Про обмеження перебування дітей віком до 17 років без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, у закладах дозвілля, громадського харчування, розважальних закладах, на вулицях та інших громадських місцях м. Шепетівки" та інше.
Насамкінець хотілося б додати, що безпечність людей, особиста необережність, зловживання спиртними напоями ведуть до трагічних наслідків, від яких страждають не тільки винуватці але й інші люди, їхні рідні і близькі.
Тому ще раз застерігаю та попереджую: люди бережіть своє життя і здоров'я та життя і здоров'я інших людей !
П. Байсан, головний спеціаліст з питань охорони праці, член
ради з питань безпечної життєдіяльності населення< Попередня | Наступна > |
---|